Milas
Giriş Tarihi : 09-05-2022 17:46   Güncelleme : 09-05-2022 17:46

Milas Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 1. oturumu tamamlandı.

Milas Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 1. oturumu tamamlandı.

 

Milas Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 1. oturumu 12 ana ve  5 ek maddenin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Belediye meclisi 2 oturumu 13 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek 2.oturumda  Palan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 2021 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvelleri, Belediyemiz uhdesine geçeceğinden çok amaçlı spor kompleksi içerisinde bulunan havuz bölümünün kullanım ücret tarifelerinin belirlenmesi ve  2022 yılı içerisinde alınacak zemin tahrip ücretlerini görüşecek.

9 Mayıs pazartesi günü saat 14:00’de toplantı ve düğün salonunda başlayan Mayıs ayı olağan meclis toplantısı açılında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat İlçe genelinde yapımı tamamlanan ,devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi aktardı.

Cumhuriyet mahallesinde devam  eden doğal gaz çalışmalarına da değinen Başkan Tokat ; “2022 yılı içerisinde Cumhuriyet,İsmetpaşa ve Emek mahallerinde kazı çalışmaları devam ederken Kalınağıl bölgesine de terfi merkezi inşa edilecek. Çalışmalar 2023 yılında tüm Milas mahallelerini kapsayacak.İlerleyen zamanlar içerisinde de Beldelerimizde çalışma başlayacak.Bu süre içerisinde vatandaşlarımız epey sıkıntı yaşayacak biz şimdiden Milas halkından özür diliyoruz. Bu çalışma olmazsa olmazdı Milas’ın kronikleşen hava kirliliği sorununu ortadan kaldıracak.Bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Başkan Tokat’ın  diğer mahallerde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aktarmasının ardından gündemdeki konuların görüşülmesine geçildi. 12 ana ve 5 ek gündem maddesinde yer alan bazı konuların ilgili komisyonlara havale edilmesi ve diğer konuların ise kabul edilmesi oy birliği ile karara bağlandı.

Mayıs ayı olağan meclis toplantısı 1 oturumu dilek ve önerilerin dinlenmesi sonrası 13 Mayıs Cuma günü 2. oturum için toplanmak üzere sona erdi.