Milas
Giriş Tarihi : 18-05-2022 14:27   Güncelleme : 18-05-2022 14:27

MİLAS KAYMAKAMI MUSTAFA ÜNVER BÖKE’NİN 19 MAYIS MESAJI

MİLAS KAYMAKAMI MUSTAFA ÜNVER BÖKE’NİN 19 MAYIS MESAJI

MİLAS KAYMAKAMI MUSTAFA ÜNVER BÖKE’NİN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Sevgili Gençler;

Milli mücadelenin ilk adımı, kurtuluş mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’a çıkışının ve bu güne atfen sizlere armağan edilen Gençlik ve Spor Bayramının 103. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu günde geleceğimizin teminatı siz gençlerimizin sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal Savaşını başlatmak amacıyla Samsun’a çıkışı, ülkemizin yeniden kuruluşu ve milletimizin kurtuluşu yolunda atılan ilk adımı ifade etmektedir.

Sevgili Gençler;

Bu bayram sizler için şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Sizler Türk Milleti’nin ve devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız. Bizler, siz gençlerimize güveniyoruz; inanıyorum ki sizler kendinize sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihinizden aldığınız güç ve özgüvenle büyük başarılara imza atacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, sevincinizin, coşkunuzun ve ümidinizin daim olmasını diliyor, sizleri sevgiyle selamlıyorum.

Mustafa Ünver Böke

Milas Kaymakamı