Milas
Giriş Tarihi : 16-07-2022 15:04   Güncelleme : 16-07-2022 15:04

MİLAS'TA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MİLAS’TA KUTLANDI

MİLAS'TA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MİLAS’TA KUTLANDI

 

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Milas’ta düzenlenen bir dizi etkinliklerle kutlandı.
Terör örgütü Fetö tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain saldırı sonrasında demokrasinin yılmaz bekçisi olarak meydanlara koşan Türk halkının elde ettiği demokrasi zaferinin yıl dönümü Milas’ta bir dizi etkinliklerle kutlandı.
Kutlama etkinlikleri kapsamında Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, protokol üyeleri ve vatandaşlarla şehitlik ziyaretinde bulunulurken akabinde Belen Cami’de öğle saatlerinde düzenlenen mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamalarının Atapark Meydanında devam eden  etkinlikleri  saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua edilmesi, protokol konuşmaları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep  Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları ile devam etti.
Sonrasında ise Cumhurbaşkanlığı 15 Temmuz Kronoloji Filmin gösterimi, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması,video ve film gösterimi yapıldı.
Ak Parti Muğla Milletvekili Sayın M.Yavuz Demir ve ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaşın katıldığı programda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.
Etkinlik, saat 00.13’de okunan selanın ardından sona erdi.