Marmaris
Giriş Tarihi : 28-02-2022 14:34   Güncelleme : 28-02-2022 14:34

Milletvekili Demir çalışmaları yerinde inceledi

Milletvekili Demir çalışmaları yerinde inceledi

 

Muğla’nın Marmaris ve Menteşe ilçelerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Marmaris’te orman yanının ardından yaralarımız devletimizin büyük gücüyle hızla sarıldı. Menteşe ilçemizde de birçok açıdan ilkleri barındıran sanayi sitemizin şimdiden bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 
 

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Marmaris ve Menteşe ilçelerinde bir dizi incelemelerde bulundu.
Marmaris programı kapsamında, İl Başkanı Kadem Mete ve ilçe teşkilatı ile birlikte geçen yaz orman yangınlarından etkilenen ve yaraları hızla sarılan Osmaniye Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Demir, yangın sonrası hızlı bir şekilde devlet tarafından inşa edilen konutları inceleyerek, “Yaralarımız, devletimizin büyük gücüyle hızla sarıldı ve sarılmaya da devam ediliyor.” dedi.
Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek yapımı devam eden Polisevi inşaatında incelemelerde bulunan Demir, Kaymakamlık Kupası kapsamında Bozburun ve Selimiye Mahalleleri arasında gerçekleşen futbol karşılaşmasını da izledi.
“ÖNEMLİ PROJELERİNDEN BİRİNİ DAHA HAYATA GEÇİRİYORUZ” 
Daha sonra Menteşe ilçesine geçen Demir, şehir içerisinde kalan sanayi sitesinin taşınması planlanan alanda incelemelerde bulundu. 
Demir, sanayi sitesinin şehir dışına taşınmasıyla ilgili geçen yıllarda başlatılan çalışmalarda büyük bir ivme yakalamayı başarmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza bağlı TOKİ ile Ata Sanayi Sitesi yönetimi arasında imzalanan protokolle 154 hektarlık alana yeni sanayimizi taşıyacağız. Bin 508 adet işyerinin yer alacağı yeni sanayi sitesinde bilim müzesi, yatılı çıraklık okulu, tır parkı, camiler, sosyal tesisler bulunacak. İlk etap imar yolları için başlatılan zemin etüt çalışmalarını yerinde inceleyerek yönetimden bilgi aldım. Birçok açıdan ilkleri barındıran sanayi sitemizin şimdiden bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” 
Milletvekili Demir’in, #KarışKarışMuğla #ÇarklarDönüyorEkonomiGüçleniyor #YağmurÇamurDemeden #İşimizMuğlaGücümüzMuğla #RecepTayyipErdoğan etiketiyle sosyal medyada yaptığı paylaşım kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum aldı.