Muğla
Giriş Tarihi : 16-07-2022 11:03   Güncelleme : 16-07-2022 13:54

Milletvekili Gökcan: Eyyy Osman Gürün…

Milletvekili Gökcan:  Eyyy  Osman Gürün…

İlçe halkının CHP’li büyükşehir belediyesinin yapmadığı yol isyanına AK Parti vekil ses oldu:
“Eğer yapamayacaksanız biz yapalım!”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Kavaklıdere ilçesinde CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisinde olan fakat yıllardır yapımı tamamlanmayan yolda incelemelerde bulundu.
İlçe sakinlerinin “AK Parti'li belediye olduğu için mi yollarımız yapılmıyor? Vatandaş cezalandırılıyor” diye şikayet ettiğini belirten Gökcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e seslenerek, “Eyyy Osman Gürün. Kavaklıdere yolunu siz yapın, eğer yapmayacaksanız onu da biz yapalım” dedi.

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde, 4 kilometre uzunluğunda bulunan Turgut Özal Bulvarında devam eden çalışmalar vatandaşı çileden çıkardı.  
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da beraberinde AK Parti’li Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve İlçe Başkanı Volkan Alpözen ile CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisinde olan ama yıllardır yapılmayan yolda incelemelerde bulundu.
İlçenin ana caddesi olan Turgut Özal Bulvarında tamamlanmayan yol çalışması ile ilgili CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e eleştirilerde bulunan Gökcan, Kavaklıdere’nin ana caddesinin mülkiyetinin de tasarruf yetkisinin de büyükşehir belediyesinde olduğunu vurguladı.
Gökcan, ilçe belediyesine ait olan yolların durumuyla ana yol arasında dağlar kadar fark olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:
“Yaklaşık iki yıl kadar önce de belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve Kavaklıdere’deki muhtarlarımız ile birlikteyken mülkiyeti Büyükşehir’e ait olan bu yolla ilgili CHP’li Muğla Milletvekili Sayın Süleyman Girgin’i aradım. Özellikle Sayın Girgin’le görüştüm. Çünkü Süleyman Girgin Kavaklıdereli’dir. Kendisi de ilgileneceğini ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e ileteceğini söyledi. Şimdi bizim bu görüşmemizin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Burası 4 kilometrelik bir yol.  2 yıldan beri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün hala yapamadı.” 
Gürün’ün, 3 yıldan beri Kavaklıdere Belediyesini ziyaret etmediğini ve yollarını bile görmediğini öne süren Gökcan, ilçe halkının durumdan şikayetçi olduğunu dile getirdi.
Milletvekili Gökcan, ilçe halkının, “AK Parti'li Belediye olduğu için mi yollarımız yapılmıyor? Vatandaş cezalandırılıyor” diye şikayet etiğine işaret ederek, şunları kaydetti:
“Biz Hükümet olarak, Kavaklıdere’de İlçe Emniyet Amirliği binasını yeni yaptık. Belediye binasını yeni yaptık. Kaymakamlık binasını yaptık. 8’inci Etap TOKİ Projesini başlattık. Doğalgaz getirdik. CHP’li Büyükşehir Belediyesi olarak siz ne yapıyorsunuz? Eyyy Osman Gürün. Eyyy Süleyman Girgin. Ya bu yolu yapın ya da yapamayacaksınız maddi anlamda sıkıntınız varsa, biz de hükümet olarak ne gerekiyorsa yapalım. Kavaklıdereli vatandaşlarımızı bu zulümden kurtaralım. Hodri meydan.”
Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir de altyapı çalışmalarının iki yıl önce tamamlandığını, bu süre içerisinde başkanlıklarının sorumluluğundaki yaklaşık 18 kilometre yolun yapımını tamamlayarak halkın hizmetine sunduklarını anlattı.
İlçe ana girişi konumundaki 4 kilometre uzunluğundaki Turgut Özal Bulvarı’nın Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından aradan geçen 2 yıllık süreçte bir türlü tamamlanamadığını belirten Demir, “Eğer Muğla Büyükşehir Belediyesi Kavaklıdere ilçemizin girişi konumundaki Turgut Özal Bulvarımızı yapmıyorsa veya yapamıyorsa bu yolumuzun yapımını Kavaklıdere Belediye Başkanlığımıza devretsinler. Kavaklıdere Belediye Başkanlığı olarak biz 1 ay içerisinde tamamlayarak tekrar Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisine ve sorumluluğuna devredelim. İstiyoruz ki vatandaşımız bu sıkıntıdan kurtulsun.” diye konuştu.
“UFO GÖREN MASUM KÖYLÜ BENZETMESİ”
AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen ise sosyal medya hesabından yaşanan duruma tepki gösterdi.
“Burası Kavaklıdere Turgut Özal Bulvarı!” başlığı ve fotoğraflar ile yaptığı paylaşımda, büyükşehir belediyesi yetkililerini UFO gören masum köylüye benzeten Alpözen, bulvarda yapılan çalışmanın Kavaklıdere Belediyesine bırakılması çağrısı yaptı.
Alpözen paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Yangın yangın dolaşan ve tepesinde gezinen bilmem kaç tane helikopteri UFO görmüş masum köylü edasıyla izleyip, ‘Yangın söndürme helikopterleri nerede?’ deme komikliğini gösteren ve sözüm ona siyaset yaptığını zanneden zihniyet, şaşılacak bir şekilde iki tane iş makinesini yani helikopter falan değil, bildiğimiz kepçeden bahsediyorum, çalıştırabilme kabiliyetinden mahrum. Önceden bozuk olan ilçemiz girişini şu an kullanılamaz halde bıraktılar. Kör göze parmak önümüzde duran Turgut Özal Bulvarının içler acısı haline de eyvallah dememizi beklemeyin.” 
“YOLUN YAPIMINI KAVAKLIDERE BELEDİYESİNE VERİN, SÖZ SİZ İŞ YAPMIŞSINIZ GİBİ KABUL EDECEĞİZ”
Alpözen, paylaşımında, büyükşehir belediyesi yetkililerinden çirkin görüntünün giderilmesi için iyi niyetlerini ortaya koymalarını isteyerek, “Biraz olsun insana eziyet veren herhangi bir duruma karşı rahatsızlık hissedebiliyorsanız, biraz olsun insana yapılacak en küçük bir hizmetin kutsiyetinden haberdarsanız, biraz olsun ‘bu işin tadı tamamen kaçtı’ diyebilen vicdan sahibi seslere kulak verecek kadar hassasiyeti yüreğinizde barındırıyorsanız, çağrımız şudur; bu yolun yapımını sizin düşünce hızınızdan bile daha çabuk bir şekilde tamamlayarak, yine size geri teslim etmeye hazır olan Kavaklıdere Belediye Başkanlığı’mıza bırakın. ‘Bizim için varmışsınız, Muğla’ya hizmetkârmışsınız ya’ verin bu yolun yapımını Kavaklıdere Belediyesine, söz siz yapmışsınız kabul edeceğiz.”