Muğla
Giriş Tarihi : 21-04-2022 22:26   Güncelleme : 21-04-2022 22:26

MSKÜ ERKEK TENİS TAKIMI ŞAMPİYON OLARAK 1. LİGE YÜKSELDİ

MSKÜ ERKEK TENİS TAKIMI ŞAMPİYON OLARAK 1. LİGE YÜKSELDİ

MSKÜ ERKEK TENİS TAKIMI ŞAMPİYON OLARAK 1. LİGE YÜKSELDİ
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu "Tenis 2. Lig" müsabakaları sona erdi. 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Erkek Tenis Takımı, tüm rakiplerini yenerek, namağlup şampiyon oldu ve Tenis 1. Ligi’ne yükselme başarısını elde etti.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve Sakarya ilinde düzenlenen "Tenis 2. Lig" müsabakaları sona erdi. 
13-17 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi ve Zonguldak Üniversitesi ile Tenis 2. Ligi Şampiyonluğu için mücadele etti.
Tek devreli lig usulüne göre mücadele edilen müsabakalara 6 sporcu, 1 antrenör ve 1 idareci ile katılım sağlayan MSKÜ Erkek Tenis Takımı, tüm rakiplerini yenerek namağlup şampiyon oldu ve Tenis 1. Ligi’ne yükselme başarısını elde etti.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kadın Tenis Takımı ise 24-29 Nisan 2022 tarihleri arasında Manisa'da düzenlenecek "Tenis 1. Lig" müsabakalarında Süper Lige çıkmak için ter dökecek.
MSKÜ internet sitesinden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Erkek Tenis Takımının 2. Lig Şampiyonu olmasında emekleri olan başta antrenörlerimiz Doç. Dr. T. Osman Mutlu ve Doç. Dr. Mevlüt Yıldız ile tüm sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz” denildi.