Muğla
Giriş Tarihi : 13-05-2022 16:31   Güncelleme : 13-05-2022 16:31

Muğlalı Yazar Aktunç’un, üçüncü kitabını tanıttı

Muğlalı Yazar Aktunç’un, üçüncü kitabını tanıttı

Muğlalı Yazar Aktunç’un, üçüncü kitabını tanıttı 
Aşk ve sevgi romanlarıyla tanınan Muğlalı yazar Nur Aktunç, ‘Deniz ve Asya kardeşler, yetişkinlere içimizdeki çocuğu asla kaybetmememiz gerektiğini hatırlattı’ konulu yeni çocuk kitabı "Dikenli Kuyruk" için düzenlenen imza gününde okuyucularıyla buluştu.
Özel bir okulda gerçekleştirilen söyleşi, tanıtım ve imza gününde, okurlarıyla buluşan Aktunç, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.
Etkinlikte konuşan yazar Aktunç, 2011’de çıkan ilk kitabı ‘Asmalı Salıncak’ta kendi yaşam hikayesini, ikinci kitabı ‘Alala’da aşk çerçevesinden insan ruhunu ve kadın doğasını anlatmaya çalıştığını belirterek, yeni kitabı ‘Dikenli Kuyruk’un ise bir çocuk romanı olduğunu söyledi.
- “Yazarak özgürlük buluyorum”
Aktunç, hayatının en büyük başarısının günlük tutmak olduğunu belirterek, “Yazmak benim için hayattır. Çünkü ben küçük yaştan itibaren günlük yazdım. Günlüklerim kütüphaneme sığmadı, valizlere doldurdum. Günlük yazmak bana bir önceki gün ne yaptığımın farkına varmayı ve program yapmayı öğretti. Hayatımın aslında en büyük başarısı günlüktür. Benim en büyük başarım ise kitap yazmak. Yazarak özgürlük buluyorum. Kendimi yazarak daha iyi ifade etiğimi düşünüyorum.” diye konuştu.   
‘Dikenli Kuyruk’un bir sevgi kitabı olduğuna dikkati çeken Aktunç, kitabı yazarken çok mutlu olduğunu ifade etti.
- “Kitabın yetişkinlere bir mesajı var”
Aktunç, yeni kitabının kendisini çok heyecanlandırdığını belirterek, kitabı hakkında katılımcılara şu bilgileri aktardı:
“Ben bu kitabı sevgi adına yazdığımı düşünüyorum. Deniz ve Asya isimli karakterler yarattım. Bu karakterler ‘Dikenli Kuyruk’ isimli bir ejderha ile karşılaştılar ve kendilerini bambaşka bir maceranın içinde buldular. Dikenli Kuyruk, Aysa ve Deniz bir araya geldikten sonra çocuk dünyalarında soru sormaktan, merak etmekten asla vazgeçmediler. Yetişkinlere de bir mesajları vardı aslında. Hayatımızda ne kadar zorlanırsak zorlanalım, içimizdeki çocuğu asla kaybetmememiz gerektiğini anlattılar bize. Umarım beğenirsiniz. Bir solukta okuyacağınızı düşünüyorum. Benim de buradan yetişkinlere naçizane bir tavsiyem olacak, zorda kaldığımız anlarda çocukluk anılarımızı hatırlayalım.”
İmza gününe yoğun ilgi gösteren kitapseverler, yazara kitabını imzalatarak birlikte fotoğraf çektirdi.
Okul müdürü Şerif Şalk da yazar Nur Aktunç’u okullarında ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, kendisine çiçek takdim etti. 
Yazar Nur Aktunç kimdir?
1982 yılında Muğla’da doğan yazar Nur Aktunç, çocukluğunu Tekirdağ, Kıbrıs, Ankara, Mardin ve İzmir’de geçirdi. 
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu olan Aktunç, ilk kitabı “Asmada Salıncak” 2011’de, ikinci kitabı “Alala” ise 2018 yılında yayınlandı. 
Yazar Muğla’da yaşıyor.