Milas
Giriş Tarihi : 13-03-2022 14:29   Güncelleme : 13-03-2022 14:29

Mustafa Kuzu Güven Tazeledi

Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Olağan Genel Kurulu Yatağan Belediyesi eski sinema salonunda yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimde mevcut Başkan Mustafa Kuzu ve ekibi seçimin galibi oldu.

Mustafa Kuzu Güven Tazeledi

Yoğun ilgi ve katılımın olduğu seçim de iki sandıkta oy kullanıldı.   878 üyenin oy kullandığı seçimde, Mustafa Kuzu’nun listesi toplamda, 472 oyla seçimi kazanırken diğer aday Yaşar Kahraman’ın listesi de 369 oy aldı. Seçimde 37 geçersiz oy çıktı. Genel kurulun divan Başkanlığını Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız yaptı.
Genel kurula Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Muğla Ticaret İl Müdürü Gülşah Yalçınkaya, siyasi patilerin ilçe başkan ve temsilcileri, ilçedeki ve çevre İlçelerin meslek kuruluşlarının temsilcileri üyeler ve diğer görevliler katıldı.
Genel Kurulda 17 senedir Başkanlığı layıkıyla sürdürdüğünü belirten mevcut Başkan Mustafa Kuzu, “17 senedir Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanlığını yürütüyorum.   17 sene içinde bir kişi bana borcun var diye belge vermedi,  borçtan dolayı icraya verdi,  odada işimi görmedi diyemez. Diyen varsa çıksın,  bu seçim sonunda da oy veren vermeyen diye bir ayrım olmaz. Odamızın parasını çarçur etmeden koruduk. Arsa alıp inşat yaptırıp satarak odaya iyi gelirler elde ettik, bu para odanın parası bundan sonra da güzel hizmetlerimiz var” dedi.
Diğer aday Yaşar Kahraman’da, seçilmeleri halinde eslafların görüşü alınarak birlik içinde hizmet vereceğini belirterek, konuşmasını tamamladı.
Genel Kurulda, daha önce 56 yıl Yatağan Esnaf Ve Sanatkâr Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı yapan Süleyman Can ve uzun süre esnaflık yaptıktan sonra emekli olan esnaflara plaket sunuldu. Daha önce 56 yıl Yatağan Esnaf ve Sanatkâr Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı yapan Süleyman Can, kendisine verilen plaket dolaysıyla bir teşekkür konuşması yaptı. Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız’da zaman zaman söz alarak kurallar hakkında bilgiler verdi.  Ayyıldız, “Her yapılan yasa mevzuatlara uygun yapılır bunun dışına çıkamayız” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu olurken, yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Erdinç Delibaş, Turgut Özcan, Mehmet Kırık, Yücel Arık, Kamil Kaptan, Cengiz Kurt, Beşer Ün, Yunis Yeter.  Denetim kurulu da, Bilgin Kibar, Osman Karadağ, Levent Gök’ten oluştu.