Muğla
Giriş Tarihi : 03-08-2022 16:34   Güncelleme : 03-08-2022 16:34

O doktor meslekten ihraç edildi !

O doktor meslekten ihraç edildi !

Uzman çavuş ile ilgili iddiası asılsız çıkmış, açığa alınmıştı
O doktor meslekten ihraç edildi!

Muğla'da bir uzman çavuşun kendisini darp ettiği iddiası asılsız çıkan ve hakkında FETÖ üyeliğinden dava açılarak açığa alınan doktor meslekten ihraç edildi. 
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde görevli doktor T.T. ile 14 Mart'ta hastaneye apandisit şüphesiyle tedaviye gelen Jandarma Uzman Çavuş A.A. arasında tartışma çıkmış, A.A'nın doktoru darbettiği öne sürülmüştü.
UZMAN ÇAVUŞ GÖREVE İADE EDİLMİŞTİ
Uzman Çavuş A.A, hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı için tedbiren görevinden uzaklaştırılmıştı.
Soruşturma kapsamında olay mahallinin güvenlik kamerası kayıtları ayrıntılı şekilde incelenmiş ve dosyadaki tüm delillerle birlikte değerlendirilerek A.A. göreve iade edilmişti.
SORUŞTURMA AÇILDI, AÇIĞA ALINDI
Uzman çavuşun elinden evrak almaya çalıştığı güvenlik kamerasında görülen T.T. hakkında ise idari soruşturma başlatılmıştı.
Ayrıca Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturmasında da adı geçen doktor T.T., 2 ay açığa alınmıştı.
MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ
T.T. ile A.A.'nın savcılıkta birbirlerinden şikayetçi olduğu olaya ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettiş tarafından yürütülen idari soruşturma tamamlandı.
Soruşturma sonunda T.T. meslekten el çektirildi.
T.T.’nin ihraç yazısının İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) rektörlüğüne, Tıp Fakültesi dekanlığına ve Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine gönderildiği, kendisine de tebliğ edildiği öğrenildi.