Muğla
Giriş Tarihi : 27-07-2022 15:53   Güncelleme : 27-07-2022 15:53

OKULLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları aralıksız devam ediyor. İl Müdürü Emre Çay, Bodrum ve Milas ilçelerini ziyaret ederek okullarda devam eden güçlendirme, onarım ve inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

OKULLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

 

 

İl Müdürü Emre Çay’ın, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü H. İbrahim Akmeşe eşliğinde gerçekleştirdiği Bodrum ilçe ziyaretinin ilk durağı Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi oldu. Güçlendirme ve onarım çalışmaları kapsamına alınan Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan İl Müdürü Emre Çay,  yapılması planlanan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. İl Müdürü Emre Çay’ın bir sonraki durağı ise Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Yaz sezonu ile birlikte yerli ve yabancı konuklarına kaliteli bir hizmet sunan Turgut Reis MTAL Uygulama Otelinde incelemelerde bulunan İl Müdürü Emre Çay; otel çalışanları, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Bodrum programı sonrasında okulların hazırlıklarını yerinde incelemek üzere Milas ilçesine geçen İl Müdürü Emre Çay’a burada İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal eşlik etti. Milas programı kapsamında okul inşaatları ile güçlendirme ve onarım çalışmaları devam eden okullar ziyaret edildi. Eski binasının yıkılarak yeni ve modern bir yapı olarak yeniden yapılan Fatih İlkokulu inşaatında incelemelerde bulunan İl Müdürü Emre Çay, sona yaklaşan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İl Müdürü Emre Çay, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ile birlikte Havva Ersoy Anaokulunu ziyaret ederek okul bahçesinde oluşturulan uygulama bahçesi ve yetiştirilen sebzelerin günlük olarak öğrenciler tarafından toplandığı serayı gezdi.

Yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları için sahada çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirten İl Müdürü Emre Çay “İlçelerimizi ziyaret ederek okullarımızın yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını yerinde inceleme fırsatı buluyoruz. Tüm ekibimizle sahada özverili bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda, güçlendirme ve onarım kapsamına alınan okullarımızda çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Öğrencilerimiz yenilenen okullarında, depreme karşı daha güvenli, çevreci ve enerji dostu binalarda eğitim alma imkânına sahip olacaklar.” dedi.