Milas
Giriş Tarihi : 28-03-2022 20:48   Güncelleme : 28-03-2022 21:19

ORMAN HAFTASINDA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

ORMAN HAFTASINDA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

 

2021 YılıTemmuzayında bölgemizde çıkan büyük yangındazarar gören mahallelerimizden olan Fesleğen mahallemizde fidan dikimi etkinliği düzenlendi.

Orman haftası münasebetiyle gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke,daire amirleri/müdürleri,Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban ve gazilerimiz, stk temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtan Kaymakam Böke” Bugün burada 3.000 fidanımızı toprakla buluşturacağız. Geleceğe nefes olacağız.Yanan orman alanlarımızın tekrar yeşermesi için emek sarf edeceğiz.

Ormanlar insanların yaşam kaynaklarından olup bizlerin de torunlarımıza geliştirerek bırakacağımız emanetlerdir.Bir ülkenin temel kaynaklarından olan ormanların korunması,fidanların çoğalması,çevremizin ağaçlandırılması çok önemlidir.

Bu bilinçle hareket ederek,gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras,uygarlığın en temel göstergesi olan ağacı ve ormanı korumaktır.

Bu kapsamda bu güzel etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen başta Orman İşletme Müdürlüğümüzün cefakar çalışanları olmak üzere katılım gösteren vatandaşlarımıza, kamu görevlilerine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, ağaca ,ormana, yeşile ve tabiata olan sevgimizin ve duyarlılığımızın artması temennisiyle Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasını kutlarım ”dedi.

Etkinlikte 3000 adet ardıç, kızılçam, kara servi, mavi servi ve badem fidanları toprakla buluştu.

Fesleğen Mahallemizdeki ağaç dikimi ile birlikte Orman Haftası kapsamında  Güvercinlik bölgesinde Milas Gençlik Merkezi ile Milas Kredi Yurtlar Kurumu gönüllü gençleri de ağaç dikimi gerçekleştirdi.