Muğla
Giriş Tarihi : 13-05-2022 16:13   Güncelleme : 13-05-2022 16:13

Şehit asker mevlid ve dualarla anıldı

Şehit asker mevlid ve dualarla anıldı

Şehit asker mevlid ve dualarla anıldı
12 Mayıs 1996 tarihinde Şırnak Uludere’de Teröristlerce girilen çatışmada şehit olan Jandarma Çavuş Ali Çetin vefatının yıl dönümünde doğduğu Muğla Menteşe Günlüce Köyü’nde ailesi tarafından mevlid ve dualarla anıldı.
Mevlid programına Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Menteşe İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Süleyman Taşkesen, şehit babası Mehmet Çetin ve annesi Dudu Çetin, yakınları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.
Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ettiği programda, Menteşe Müftüsü Mustafa Aydın ve Kırkbirevler Camisi imam hatibi ve bölgede görev yapan hocalar tarafından mevlid ve ilahiler okundu.
Mevlid sonunda duadan önce kısa bir sohbet yapan Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, teröristlerce çıkan çatışmada şehit olan Ali Çetin’e Allah’tan rahmet dileyerek, ailesine baş sağlığı diledi.
Şehitliğin çok yüce bir makam olduğuna değinen Çapçı, Allah katında şehitlerin ölü olmadığını ayette Allah’ın bildirdiğini ifade etti.
Mevlid programının ardından şehidin isminin verildiği köy ilkokulunda da bir tören düzenlendi.
Okul öğrencileri ellerinde bayrakla protokolü okul önünde karşılarken, şehit için yazdıkları mektupları okudu. Minik yüreklerin şehide yazdığı mektuplar dinleyenleri duygulandırdı.
Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı’nın yaptığı dua sonrasında Şehit Ali Çetin’in isminin verildiği okulda kendisi için yapılan köşenin açılışı gerçekleştirildi.
Açılış kurdelesini kesen şehit annesi Dudu Çetin’in oğlu için yaptığı konuşma duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.
Daha sonra İlçe Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Müftüsü Yaşar Çapçı ve diğer protokol üyeleri sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.