Muğla
Giriş Tarihi : 14-04-2022 19:10   Güncelleme : 14-04-2022 19:10

Tarımın Lider Çocukları Hem Eğlendi Hem Öğrendi…

Tarımın Lider Çocukları Hem Eğlendi Hem Öğrendi…

Tarımın Lider Çocukları Hem Eğlendi Hem Öğrendi…

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 81 ilde yürütülen Lider Çocuk Tarım Kampı çalışmaları Muğla’da başladı.

13 Nisan 2022 tarihinde sevgi evinden katılım sağlayan öğrencilere yönelik 2022 yılı Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı nedeniyle Milas-Bodrum İlçelerinde konuyla ilgili eğitim ve teknik gezi planlandı.

İl Müdürü Barış Saylak makamında toplantı salonunda öğrencileri kabul etti. Çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunarak, öğrencilerle sohbet etti. Ardından ürünleri ve balıkçılık hakkında verilen eğitim sonrası ilk olarak Milas İlçesinde toprak havuzlarda balık yetiştiriciliği yapılan işletme ziyareti yapıldı. Burada öğrencilere bilgi verilerek, balık yemlemesi yapıldı. Kılıç Holding Balık Satış yerinde balıklar ve besin değeri hakkında öğrencilere bilgi verildikten sonra balık ekmek ikramı yapılarak öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. S.S.Boğaziçi Su Ürünleri Kooperatifi ziyaretinde balık ve balıkçılık hakkında bilgi verildi. Kısa tekne gezintisi sonrası Bodrum ilçesinde Dolphin Parkta yunusların gösterisi izleyen öğrenciler Milas İlçesi Kemikler Mahallesinde hayvancılık işletmesinde hayvanları sevdi.

Hem öğrenen hem eğlenen öğrenciler günü renkli ve mutlu geçirdi.