Muğla
Giriş Tarihi : 17-03-2022 21:59   Güncelleme : 17-03-2022 21:59

Toprağı Vatan Yapan Yiğitlerin Yeşeren Fidanları Toprakla Buluştu

Toprağı Vatan Yapan Yiğitlerin Yeşeren Fidanları Toprakla Buluştu


Muğla'da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü münasebetiyle Orman Genel Müdürlüğü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından, ‘Toprağı Vatan Yapan Yiğitlerin Yeşeren Fidanları' ağaçlandırma projesi kapsamında aziz şehitlerimizin anısına fidan dikimi yapıldı.
Muğla Valiliği himayesinde, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Muğla Temsilciliği koordinesinde geçen yıl yanan orman alanında gerçekleştirilen fidan dikimine, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Osman Öner, Ağaçlandırma Şube Müdürü Olcay Karataş, Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Yardımcısı Yasemin Özoğlu Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Muğla Temsilcisi Celalettin Emre, Şehit Yakınları, Gaziler ve gazi aileleri ile orman personeli katıldı.
“Toprağı Vatan Yapan Yiğitlerin Yeşeren Fidanları” isimli ağaçlandırma projesi kapsamında, Kozağaç Mahallesi Armutalan mevkiindeki fidan dikim etkinliğinde 300 adet fidan toprakla buluşturuldu. 
Şehitler anısına oluşturulan alana toplamda 3 bin adet fidan dikimi yapılacak.