Bodrum
Giriş Tarihi : 30-03-2022 13:03   Güncelleme : 30-03-2022 13:03

Trafikte bir kadını darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet Engin Y. tutuklandı

Trafikte bir kadını darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet Engin Y. tutuklandı

Trafikte bir kadını darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet Engin Y. tutuklandı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, trafikte tartıştığı kadını darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Engin Y. "kasten yaralama" suçundan tutuklandı.
ARACIN ÖNÜNÜ KESTİ
Yalıkavak Mahallesi'nde geçen 23 Mart'ta, Sezin Tekinkaya ile CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğu öğrenilen Mehmet Engin Y. arasında iddiaya göre trafikte "Kavşakta neden ilerlemiyorsun" meselesi yüzünden tartışma çıkmış, Mehmet Engin Y, trafikte yanında 18 yaşındaki oğlunun da bulunduğu kadının kullandığı aracın önünü kesmişti.
KADINI DARBETTİ İDDİASI
Çıkan kavgada vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle yaralanan Tekinkaya, hastanede darp raporu alıp polis merkezine giderek sürücüden şikayetçi olmuştu. 
Tekinkaya'nın boyun bölgesinde yaralanma, kuyruk kemiğinde ise yamulma meydana gelmişti.
SAVCILIK TALİMATIYLA GÖZALTINA ALINDI
Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından serbest bırakılan Mehmet Engin Y, doktor raporu ve darbedilen kadının şikayetçi olması sonrası savcılık talimatıyla gözaltına alındı.
“KASTEN YARALAMA” SUÇUNDAN TUTUKLANDI
Ardından adliyeye sevk edilen Mehmet engin Y, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "kasten yaralama" suçundan tutuklandı.
AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİNDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, yaşanan olayın ardından sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ile sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu.
AK Partili Milletvekilleri, saldırganı şiddetle kınadıklarını vurguladıkları paylaşımda, “Bodrum’da geçtiğimiz günlerde bir trafik kazası sonrasında kadın milletvekili olarak çok üzüldüğüm bir olay yaşanmıştı. İki çocuk annesi bir kadın CHP’nin Muğla Gençlik Kolları İl yöneticisi tarafından darp edilmişti. Yaşanan bu üzücü süreci başından bu yana yakından takip ettim ve darp edilen kardeşimizi arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim.” ifadelerini kullandı.
“SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
CHP Muğla il yöneticisi olan şüpheliyle ilgili adli sürecin devam ettiğine dikkati çeken Demir ve Gökcan, şunları kaydetti:
“Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yaşanan olayda mağdur olan kardeşimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırganı da şiddetle kınıyorum.”