Bodrum
Giriş Tarihi : 11-07-2022 11:38   Güncelleme : 11-07-2022 11:38

TURGUTREİS YALI CAMİ’NE ÖZGÜ BAYRAM GELENEĞİ YAŞATILMAYA DEVAM EDİYOR

TURGUTREİS YALI CAMİ’NE ÖZGÜ BAYRAM GELENEĞİ YAŞATILMAYA DEVAM EDİYOR

 

 

Turgutreis’te Yalı Cami İmam Hatibi İlyas Aksırt’ın öncülüğünde başlatılan, bayram sabahları camiye gelen çocuklara bayram harçlığı verilme geleneği geçmiş yıllarda olduğu gibi bu bayramda devam etti. Bayram sabahı bayram namazını kılmak için Yalı Cami’ne gelen çocuklar evlerine bayram harçlıklarını alarak döndüler.

Bayramların çocuklar için özel bir yeri olduğunu ifade eden Turgutreis Yalı Cami İmam Hatibi İlyas Aksırt “ Çocukluğumuzda bayramları iple çekerdik. Bayram dendiği zaman bizlerde apayrı bir mutluluk oluşur; bayramlıklar alınır, harçlıklar verilir, adeta bayramlar biz çocuklar için yapılırdı. Bizde istedik ki çocukken yaşadığımız bu güzellikleri bugün kendi çocuklarımıza da yaşatalım. Bu vesileyle Yalı Cami’mizde yıllar önce başlattığımız bayram namazlarında çocuklarımıza harçlık verme geleneğimizi elhamdülillah bu yılda devam ettiriyoruz. Bu vesileyle çocuklarımız İçin hem bayram ayrı güzelleşiyor hem de cami ile çocuklarımız arasında özel ve güzel bir bağ oluşturuyoruz“ diye konuştu.

Tüm İslam aleminin bayramını tebrik eden İmam Hatip Aksırt, bu geleneğin yaşatılması noktasında maddi manevi desteğini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.