Milas
Giriş Tarihi : 23-04-2022 11:35   Güncelleme : 23-04-2022 11:35

Türkiye Sakatlar Derneği Milas Temsilciliğinden 23 Nisan Mesajı

Türkiye Sakatlar Derneği Milas Temsilciliğinden 23 Nisan Mesajı

Milletimizin bağımsızlığına, vatanına ve geleceğine göz diken düşmanların karşısında daha güçlü durabilmek için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda yol haritasını belirlediği “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”  sözüne istinaden, Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmuştur.

Bu kahraman milletin egemenliğine bir daha zarar gelmemesi için Meclisimizin açıldığı 23 Nisan gününü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Ülkemizin ve ulusumuzun geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmesini isteyen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaptığı bu davranışla çocukların ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.

Türkiye Sakatlar Derneği Milas Temsilciliği olarak, TBMM’nin açılışının 102. yılında, geleceğin milli iradesini oluşturacak çocuklarımızın vatan ve millet şuuruyla yetiştirilmesinin önemli olduğunu vurguluyor; tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.