EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-08-2022 14:56   Güncelleme : 01-08-2022 14:56

Ülkü Ocakları Tercih Robotu Üniversitesiye Girmeye Hazırlanan Gençlerin Hizmetinde

Ülkü Ocakları Tercih Robotu Üniversitesiye Girmeye Hazırlanan Gençlerin Hizmetinde

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı YKS 2022 sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite hayali kuran gençlere kolaylık sağlamak ve sağlam temelli tercih imkanları sunmak adına online bir üniversite tercih sistemi kurdu. 

Eğitim faaliyetleriyle sıklıkla gündeme gelen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı geçen sene olduğu gibi bu sene de üniversite sınavına giren öğrencilere tercih döneminde ‘’Tercih Robotu’’ ile destek olacak. Bu kapsamda Ankara Beşevler Metro çıkışında stant kuran Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanlığı, üniversiteye girecek öğrencilere tercih konusunda yardımcı oluyor. 

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından üniversiteye gidecek öğrencilerine tercih konusunda yardımcı olmak amacıyla oluşturulan 'Tercih Robotu' standı Ankara'da da kuruldu. Bu kapsamda Beşevler Metro çıkışında stant kuran Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanlığı, tercih yapacak öğrencilere destekte bulunuyor. Konu ile ilgili bilgi veren Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Abdullah Yüksel, “Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin geliştirdiği Tercih Robotu, üniversiteli gençlerimizin rehber öğretmen ihtiyacı duymadan kendileri birebir tercih sayfasına girdikleri zaman puanları/notlarını yazdıkları zaman otomatikman sistem girebilecekleri üniversitelerin sayfalarını bulup çıkartıyor. Onlar da kendileri tercihlerini yaptıktan sonra girebilecekleri üniversiteler çıktıktan sonra, kendi tercihlerini kendileri yapabiliyorlar. Biz onlara sadece öncülük yapıyoruz. Rehber öğretmene gerek duymadan sadece sayfaya girdikleri zaman bundan en iyi şekilde yararlanabilecekler. Tüm öğrenci kardeşlerimizi tercih planlamasına bekliyoruz"dedi.