Muğla
Giriş Tarihi : 18-07-2022 12:54   Güncelleme : 18-07-2022 12:54

Vali Orhan Tavlı Datça'da Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 13 Temmuz'da Datça'nın Mesudiye Mahallesi'nde çıkan ve 24 saat içerisinde kontrol altına alınan orman yangının ardından Mesudiye Mahallesine inceleme ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Vali Orhan Tavlı Datça'da Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu

 

Datça Kaymakamı Mesut Çoban Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Özkan ve Mesudiye Muhtarı Cüneyt Aydeniz ile birlikte zarar gören alanlarda ve binalarda yapılan hasar tespit çalışmalarını yerinde inceleyen Tavlı, evleri ve arazileri zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten, talep ve isteklerini dinleyen Vali Tavlı, devletin tüm imkanlarıyla vatandaşının yanında olduğunu, el birliği ile vatandaşların yaralarının sarılacağını söyledi.

Tavlı, Mesudiye Muhtarlığında vatandaşlarla bir araya gelerek, "Önemli olan can kaybının olmamasıydı. Diğer her şeyin telafisi var. Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşının yanında. Hasar tespit çalışmaları tamamladı. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları karşılandı. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için her adımın takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızın yaralarını hızla saracağız." dedi.

Orman yangınının karadan ve havadan yapılan etkin mücadele sayesinde 24 saatte kontrol altına alındığına dikkati çeken Tavlı, şunları kaydetti:

"Orman Yangını ile mücadele sürecindeki destekleri için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi’ye ve Bakanlarımıza, AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer'e Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'e Muğla Milletvekillerimiz Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir’e, Orman Genel Müdürlüğü ve AFAD başta olmak üzere tüm çalışanlarımıza, devletimizin tüm kurumlarına, Belediyelerimize, STK ve gönüllülerimize ve vatandaşlarımıza ayrıca yangınla mücadelede kamuoyuna yalan yanlış bilgi vererek olumsuz algı oluşturmaya, moral bozmaya çalışanlara rağmen gece gündüz demeden havadan ve karadan yüreğiyle, gayretiyle, cansiperane azimleriyle destek verenlere şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum."