Muğla
Giriş Tarihi : 10-05-2022 22:37   Güncelleme : 10-05-2022 22:37

Vali Orhan Tavlı: “Engeller sevgi ile aşılır”

Vali Orhan Tavlı: “Engeller sevgi ile aşılır”

Vali Orhan Tavlı: “Engeller sevgi ile aşılır”
Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan özel gereksinimli bireyler Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.
Muğla Valisi Orhan Tavlı ile Valilik 75. Yıl toplantı salonundaki görüşmeye Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, İl Müdür Yardımcısı Seda Cesur, Milas Mehmet Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcısı Dursun Arslan, Çocuk Gelişimcisi Esra Dilek Ekmekçi, Bakım Teknikeri Raziye Ülker ile Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan özel gereksinimli bireyler katıldı.
Kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı Vali Orhan Tavlı’ya teşekkür ederek mutlu olduklarını ifade eden gençler, iş ve uğraşı terapisi kapsamında yaptıkları taş boyaması eserini Vali Orhan Tavlı’ya hediye etti.
Vali Orhan Tavlı, ziyarete gelen gençlerle sohbet etti ve taleplerini dinledi. Hepsiyle özel olarak ilgilenen Tavlı, engellilere yönelik yapılan çalışmaları anlattı. 
Valilik bahçesinde kısa bir gezinti sonrasında Valilik Proje Destek Ofisi ve Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunu da ziyaret eden gençlere büroların faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
Gençlere içinde bulunulan Karayolları Trafik Haftası nedeniyle yayalar için beş adımda güvenli trafik hakkında bilgilendirmede bulunan Vali Tavlı, “Engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm üretmek, toplumla bütünleşmelerini, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak ve zihinlerdeki engelleri yıkmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Engellerin sevgiyle aşılacağını belirten Vali Orhan Tavlı, “Gurur veren başarılara imza atan, her durum ve şartta mücadele azmini ve kararlılığını kaybetmeyerek topluma örnek olan kardeşlerimize ve fedakâr ailelerine sağlık, mutluluk temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.