Muğla
Giriş Tarihi : 16-04-2022 17:34   Güncelleme : 16-04-2022 17:34

Vali Orhan Tavlı’ya Turizm Haftası Ziyareti

Vali Orhan Tavlı’ya Turizm Haftası Ziyareti

Vali Orhan Tavlı’ya Turizm Haftası Ziyareti
Turizm Haftası nedeniyle Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl ve beraberindeki heyet, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.
Valilik 75. Yıl toplantı salonunda gerçekleşen ziyarete Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl İl Müdür Yardımcıları Osman Engindeniz, Filiz Karacaağaç, Şube Müdürleri Günnur Kömürcü, Sabiha Pazarcı, Özcan Canbaz ve Ali İşbilir katıldı.
15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler hakkında Vali Orhan Tavlı’ya bilgi veren Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl Turizm Haftası kapsamında Muğla'da Kredi ve Yurtlar Kurumunda ve Turizm Fakültesinde Muğla'daki Antik Kentler, Turizm Destinasyonları ile ilgili sunum düzenlendiğini, İl genelinde Kortej yürüyüşü, folklör gösterileri, sergi açılışları, sunumlar, söyleşiler, doğa yürüyüşü gibi çeşitli etkinliklerle farkındalık çalışmasının yapılacağını söyledi.
Muğla’nın Ege ve Akdeniz’in buluştuğu, antik dönemlerden bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bir coğrafyada yer aldığını, eşsiz doğal güzelliklerinin yanında kadim tarihiyle ve kültürüyle tüm dünyanın ilgisini çekecek eşsiz bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Turizm çeşitliliğinde ülkemizde birinci sırada yer alan Muğla’mız Ülkemizin en güçlü turizm potansiyeline sahip olan illerindendir” ifadelerini kullandı.
Eşsiz doğal güzelliklerimizin yanında kültürel ve tarihi zenginlikleriyle her geçen yıl daha da büyüyüp gelişen Muğla’nın Ülkemizde, Avrupa’da ve Dünyada turizmin parlayan yıldızı olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı Pandeminin etkilerini geride bırakmaya başladığımız bu dönemde ve önümüzdeki süreçte Muğla’mızın turizm hedeflerine ulaşarak turizm pastasından hak ettiği payı alacağına inandığını söyledi.
İlimiz turizminin gelişimi için emek veren, katkı sunan herkese şükranlarını sunan Vali Orhan Tavlı turizm camiasının tüm çalışanlarının Turizm Haftası’nı kutladı.