Milas
Giriş Tarihi : 11-03-2022 13:37   Güncelleme : 11-03-2022 13:37

Vali Tavlı'dan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Vali Tavlı'dan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı

Vali Tavlı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ölümsüz eseri İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Milli Marş’ olarak kabul edilişinin 101. yıl dönümünü kutlamanın onurunu, gururunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşı; Aziz Türk Milletinin her türlü imkansızlığa rağmen vatan ve bayrak sevgisinden, bağımsız ve hür yaşama tutkusundan ödün vermeden, yeniden var olma mücadelesinin ölümsüzleştirildiği ve milli mücadele ruhunu en veciz şekilde yansıtan eşsiz bir eserdir.

Bağımsızlığımızın en önemli sembolü olan, her kelimesinde vatan, millet sevgisi, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımızın sönmez ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, eserleriyle, fikirleriyle önemli değer olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad olsun.”