Yatağan
Giriş Tarihi : 23-04-2022 14:01   Güncelleme : 23-04-2022 14:01

Yaşayan Tarih Kenti Stratonikeia’da İftar

Yaşayan Tarih Kenti Stratonikeia’da İftar

Yaşayan Tarih Kenti Stratonikeia’da İftar

Muğla Valisi Orhan Tavlı Yatağan’da, antik dönemlerden günümüze kadar her dönemden kalıntıların bir arada bulunduğu ve UNESCO Dünya Mirası Geçici listesinde yer alan Stratonikeia Antik Kenti’nde kazı ekibi, işçiler ve gençlerle iftarda bir araya geldi.
Kazı ve restorasyon çalışmalarının Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının desteğiyle yıl boyu devam ettiği Stratonikeia Antik Kentindeki iftar programına, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Stratonikeia ve Lagina Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri, kazı ekibi, kazıda çalışan işçiler, gençler katıldı. 
Katılımcılarla sıraya girerek yemeğini alan Vali Tavlı, ezanın okunmasıyla katılımcılarla birlikte iftarını açtı.
İftarın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Hz. Muhammed'in hayatı kitabından ülke çapında yapılan sınavda Yatağan ilçesinde dereceye giren gençlere ödüllerini veren Tavlı, gençleri başarılarından dolayı tebrik ederek, yarışmada ve iftarda emeği geçenlere teşekkür etti.