Muğla
Giriş Tarihi : 01-03-2022 16:03   Güncelleme : 01-03-2022 16:03

YAZARLAR MEVSİM YENİCE VE FATİH BAHA AYDIN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

YAZARLAR MEVSİM YENİCE VE FATİH BAHA AYDIN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU


Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü “Okurgezer Projesi” kapsamında ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen yazar okur buluşmasının ilki, yeni nesil yazarlar Mevsim Yenice ve Fatih Baha Aydın ile gerçekleştirildi.
Yenice ve Aydın’ı yazar okur buluşması öncesi makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, yazarlarla tanışarak, yazmak ve yazarlık üzerine sohbet etti. 
Ziyarette yazarlara, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel, Okurgezer Projesi İl Koordinatörü Özlem Kavuran, İsmail Zorba ve Menteşe İlçe Koordinatörü Emine Serdar eşlik etti. 
İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmaları ve kütüphanelerden en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla oluşturulan “Okurgezer Projesi”nin önemine değinerek, bu kapsamda gerçekleştirilen yazar okur buluşmalarının öğrencilerde farkındalık oluşturacağını söyledi. 
Proje koordinatörleri öğretmenlerle fikir alışverişinde bulunan Çay, yazar okur buluşmasına vesile oldukları için kendilerine teşekkür etti. 
Ziyaret sonunda İl Müdürü Çay, Mevsim Yenice ve Fatih Baha Aydın’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuk yazarlara teşekkür belgesi ile yöresel ürün takdim etti.  
Ardından Menteşe Halk Eğitimi Merkezinde ortaöğretim öğrencilerine yönelik yazar okur buluşması gerçekleştirildi. 
Menteşe Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ayla Özcan moderatörlüğünde yapılan söyleşiye, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Menteşe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eylen Terzi, Menteşe’deki ortaöğretim okullarından öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Öğrencilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen yazar okur buluşması, yazarların tanıtım sunumuyla başladı. “Açık Artırma” öyküsü ile 2015 altKitap Öykü Yarışması'nda birinciliğe layık görülen Mevsim Yenice ve ilk romanı Bihaber’le 2018 yılında hem Necip Fazıl hem de Attilâ İlhan ödüllerini kazanan Fatih Baha Aydın; söyleşide yazarlığa başlama serüvenlerini anlattı. 
Yenice ve Aydın, yazarken neleri ön planda tuttukları, etkilendikleri yazarları, yazdıkları eserlerin türü ve içeriği hakkında paylaşımda bulundu. 
Okumanın önemi üzerinde duran her iki yazar, yazar olmak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunarak gençlerin sorularını yanıtladı. 
Söyleşi sonunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel ve Menteşe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eylen Terzi, konuk yazarlara teşekkür plaketi takdim etti. 
Okudukları kitapların yazarlarıyla tanışmanın sevincini ve heyecanını yaşayan öğrenciler, ellerindeki kitapları Mevsim Yenice ve Fatih Baha Aydın’a imzalatarak çifte mutluluk yaşadı.