Muğla
Giriş Tarihi : 02-03-2022 11:52   Güncelleme : 02-03-2022 11:52

Yıldız futbol grup müsabakaları Muğla’da başladı

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları faaliyetleri kapsamında yapılan Yıldız Futbol Grup müsabakaları 01-04 Mart 2022 tarihlerinde 9 farklı ilde yapılmaya başlandı.

Yıldız futbol grup müsabakaları Muğla’da başladı

 

 

 

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları faaliyetleri kapsamında yapılan Yıldız Futbol Grup müsabakaları 01-04 Mart 2022 tarihlerinde 9 farklı ilde yapılmaya başlandı.

 

Grup müsabakalarının yapılacağı illerden biri olan Muğla Menteşe İlçesinde Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Futbol Grup Birinciliği maçları Muğla Atatürk Stadı ve Kötekli Futbol Sahası’nda oynanmaya başlandı.

 

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Menteşe İlçesinde düzenlenen Futbol Grup Birinciliği müsabakalarına Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Bursa, Denizli, İstanbul, İzmir, Konya, Manisa ve Muğla olmak üzere toplam 11 farklı ilden 380 sporcu ve idareci grup maçları için Muğla’ya geldi.

 

Grup müsabakalarına Erkeklerde 11 takımdan 198 sporcu ve Kızlarda 7 takımdan 126 sporcu toplamda 18 takımdan 324 sporcu, 56 antrenör ve idareci olmak üzere toplam 380 kişi katıldı.

Lig usulüne göre oynanan karşılaşmaların ilk günü heyecanlı ve nefes kesen maçlara sahne oldu. Takımlar Yarı Finale yükselmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyor.

Muğla’yı grup müsabakalarında Kızlarda Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu, Erkeklerde ise Marmaris Ortaokulu temsil ediyor.

 

Dört gün sürecek olan müsabakaların sonunda gruplarında birinci olan takımlar 17-20 Mart tarihlerinde Isparta’da yapılacak olan Yarı Finale yükselmenin sevincini yaşayacak.

 

ÖNCELİĞİMİZ MAÇLARIN FAİR PLAY ÇERCEVESİNDE OYNANMASI

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Öncelikle grup müsabakalarına 11 farklı ilden katılan 18 takımımıza başarılar diliyorum. Önceliğimiz maçların kazasız belasız fair play çerçevesinde oynanması. Takımlarımızın maçlardan arda kalan zamanlarda ilimizin kültürel değerlerini gezip görmelerini ve Muğla’dan mutlu ayrılmalarını temenni ediyorum. Yarı Final yolunda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.