SPOR
Giriş Tarihi : 31-07-2022 16:18   Güncelleme : 31-07-2022 16:18

Yüzme Muğla İl Karması kız takımı Türkiye üçüncüsü oldu

Yüzme Muğla İl Karması kız takımı Türkiye üçüncüsü olduAnadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Şampiyonasında Muğla İl Karması Kız Takımı Türkiye 3.sü oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 27-28 Temmuz 2022 tarihleri arasında Konya'da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Birinciliği 25 ilden 154 kız ve 172 erkek sporcunun katılımıyla tamamlandı.
Muğla’yı Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Yüzme Türkiye Şampiyonasında temsil eden Muğla İl Karması Kız Takımı 13 yaşta yedinci, 14 yaşta ise birinci oldu ve takım sıralamasında üçüncülük kupasının sahibi oldu.
Erkekler ferdi 200 metre karışıkta ise Ahmet Alparslan Erbaş Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada üst üste alınan başarıların Muğla'yı Türk sporunda parlayan yıldız yaptığına vurgu yapıldı.
Muğla'ya kano, güreş, atletizm, briç, karate, hokey ve tenis branşlarının ardından bir başarı da yüzme sporcularından geldiği belirtilen açıklamada, “Muğla Gençlik ve Spor Ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz." İfadeleri kullanıldı.