A+ A A-

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milas’ta yaptığı açıklamasında “Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak tarafından bizlere sunulan projeler uygulanabilir” diyerek, bu projelere destek olacağını söyledi.

140319saylak_7ceee.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, beraberinde AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir ile birlikte bir dizi inceleme ve esnaf ziyareti için geldiği Milas’ta ilk olarak AK Parti Seçim Koordinasyon merkezini ziyaret etti.
Bakan Ersoy’u Seçim Koordinasyon Merkezi’nde; AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti Belediye Başkan Adayı Barış Saylak çok sayıda partili ve vatandaşlar karşıladı.
Burada kısa bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar “Hoşgeldiniz” dedi. Bu konuşmanın ardından söz alan AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, Milas’ı hak ettikleri yere ulaştırmak anlamında hazırladıkları projelerden bazılarının tarih ve kültür alanlarında olduğunu belirterek destek istedi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ise Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak tarafından Milas’ta yapılması anlamında hazırlanan projelerin çok güzel olduğunu ve yerinde tespitler yapacaklarını belirterek; “Seçimden sonra kendisi de Ankara’ya geldiği zaman projeleri bir bir hayata geçireceğiz. Zor olmayan projeler. Milas çok önemli bir ilçe. Milas-Bodrum Havalimanı’na ev sahipliği yapan bir şehir olarak olması gerektiği yerde değil. Milas’ın hak ettiği yere gelmesi adına bana sunulan projelere bakanlık olarak katkı vereceğiz. Milas’ın gelişmesi Bodrum açısından da çok önemli. Milas Kültürel değerleriyle sezonun uzatılması anlamında büyük katkı sağlayacak. Projeler hayata geçtiği zaman Milas turizm şehri olabilir diye düşünüyorum. Başkanımız istesin bizde destek olalım ve hep beraber yapalım” dedi.
Bakan Ersoy daha sonra beraberindeki heyet ile Karia satrapı Kral Hekatamnos’un anıt mezarı, Çöllüoğlu Hanı, Arasta bölgesi ve Gümüşkesen Mezar Anıtı’nda incelemelerde bulundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin