A+ A A-

 

Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, uygulama esnasında durdurulan araçlardaki çocuklara trafik karnesi dağıttı. Trafik Karnesi ile çocuklar, bu sefer aileleri için karne hazırlayacak.

01062019trafikmanset_5e71b.jpg

Haber: Hamza Balandı

Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı. Uygulama noktasında denetimlerini sürdüren ekipler ayrıca çocuklar için uygulamaya konulan Trafik Karnesi’nin tanıtımını yaptı.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla ve “Dikkat Sizden Notlar Bizden” sloganıyla başlatılan Trafik Karnesi projesi kapsamında çalışma yapan trafik polisleri, uygulama noktasında durdurulan araçlarda bulunan çocuklara ve velilere, proje hakkında detaylı bilgi paylaştı.

Trafik karnelerini kırmızı düdüklerle teslim alan çocuklardan, kareleri gerekli şekilde doldurduktan sonra 20 Haziran 2019 tarihine kadar, #trafikkarnem hashtagi ile @TrafikEgm Twitter adresine yüklemeleri istendi. Karnelerin www.trafik.gov.tr adresinden temin edilebildiğini anlatan trafik polisleri, yüklendikten sonra en çok beğeni alan karne sahibi ilk yüz öğrenciye bisiklet hediye edileceğini söyledi.

Çocukların ebeveynleri, trafik kurallarına riayet edilmesini özendiren uygulamayı çok başarılı bulduklarını söyleyerek, trafik polislerine teşekkür etti. Öğrenciler ise ailelerini trafik kuralları konusunda uyaracaklarının ve karneleri dolduracaklarının sözünü verdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin