A+ A A-

 

Milas’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Türkan Saylan Parkı’nda yaşanan kirlilik, dinlenme alanı olan vatandaşları ‘böyle ayıp olmaz’ dedirtiyor.

120718parkcop.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Türkan Saylan Parkı, çevre temizliğine hiçbir önem göstermeyen çevre katillerinin hedefi olmuş durumda. Vatandaşların günün yoğun stresini atarak dinlendiği, çocukların ise oyun oynama alanı olan parkta çöpler yerlere dağılmış durumda. Kötü duruma tepki gösteren vatandaşlar, çöplerin belediye görevlileri tarafından çevreye yayılmadan toplanmasını istiyor.
Parka çöp atan vatandaşların da örnek bir davranış göstermeye davet eden mahalleli, “Burada bir sorun var. Bazı insanlar çöplerini kovaya atmıyor. Bu da kirlilik oluşturuyor. Vatandaş çöpünü kovaya atsa bile kovalar vaktinde alınmıyor. Sokak köpekleri de çöpleri dağıtıyor. Kime ne desek bilemedik. Çöplerin zamanında alınması ve toplumun bilinçlendirilmesi gerekiyor. Mahallesindeki parkı temiz tutmayan insan, evini de temiz tutmaz. Herkesi bu konuda bilinçli olmaya davet ediyoruz.” diyerek duruma tepki gösterdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin