Bodrum
Giriş Tarihi : 08-05-2022 11:41   Güncelleme : 08-05-2022 11:41

BAŞKAN ARAS’TAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Aras, mesajında şu ifadelere yer verdi:

BAŞKAN ARAS’TAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

 

“Bir toplumda anne yaşamın her alanında yer almıyorsa uygarlıktan, çağdaşlıktan söz edemeyiz. Biliyoruz ki kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktaracak doğrudan yolun tek sahibi kadınlardır.

İşte bu bilinçle Bizler; Cumhuriyetin değerini bilen ve ona sahip çıkan kadınların çocuklarıyız.

Bizler, mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşayan, birbirine güven duyan kadınların çocuklarıyız.

Bizler yaşamın her alanında eşitsizliklere, baskıya, zulme boyun eğmeyen kadınların çocuklarıyız.

Bizler açlığın, sefaletin, işsizliğin son bulması için mücadele eden kadınların çocuklarıyız.

Bizler kadına yönelik şiddeti durdurmaya kararlı olan, kız çocuklarımızın eğitim hakkının güvence altına alınması ve bu hakka erişimin önündeki tüm engellerin kalkması için çabalayan kadınların çocuklarıyız.

Bizler tek bir kız çocuğunun, kadının şiddet görmesine yaşamdan koparılmasına izin vermeyen kadınların çocuklarıyız.

Bizler Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına tepki gösteren ve bu dayatmayı kabul etmeyen kadınların çocuklarıyız.

Bizler yaşadığımız ülkede çocuk cinayeti haberlerini okudukça içi paramparça olan, sokakta, oyun parkında, okulda olması gerekirken bin bir emekle büyüttükleri çocuklarını toprağa veren annelerin çocuklarıyız.

Her anneler gününde toz pembe bir dünya çizen herkese sesleniyorum.

Çocuk cinayetleri, kadın cinayetleri, şiddete uğrayan kadınlar yokmuş gibi davranmayalım. Eşitsizliklere karşı dayanışmayı yükseltelim, annelerimizin temsil ettiği yüce değerlerin izinde ilerleyelim.

Biliyoruz ki annelerimizi mutlu etmenin en güzel yolu yaşanabilir bir dünya için mücadele ettiğimizi ve başarıya ulaştığımızı görmeleri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün değerli annesi Zübeyde Hanım’ı rahmetle anarken, sevgili annem ve şehit annelerimizin şahsında tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. “