Milas
Giriş Tarihi : 12-03-2022 20:12   Güncelleme : 12-03-2022 20:12

Bu Kez Zam Yok! Dev İndirim Var!

Brent petrol fiyatları 130 doları geçince benzin ve motorin fiyatları Türkiye'de uçuşa geçmişti. Brent petrol fiyatı şu sıralarda 112 dolara kadar geriledi. Bu gerilemeyle birlikte sektör yetkilileri benzin ve motorinde fiyatların pazartesi günü 3-4 TL arasında ucuzlayacağını açıkladı.

Bu Kez Zam Yok! Dev İndirim Var!

Rusya’nın Ukrayna işgali etkisiyle brent petrol fiyatları yükselişe geçmişti fakat son iki gündür düşüş yaşanıyor. Sürücüler benzin fiyatı ve motorin fiyatları için indirim olacak mı diye merak ediyor. Ukrayna işgaliyle beraber küresel bazda artan petrol fiyatları akaryakıt fiyatları üzerinde sert zamlara neden oldu. Brent petrol fiyatlarından yaşan düşüş sonrası akaryakıt fiyatları için indirim geleceği yönünde bilgiler geliyor. İşte akaryakıt fiyatları indirim gelişmesi…


Rusya’nın Ukrayna işgalinde 17. güne girildi. Rusya’ya yapılan yaptırımlara rağmen çatışma bitirilmiş değil. Rusya, brent petrol üretiminde dünyanın üçüncüsü konumunda bulunuyor. Ambargo kararlarıyla brent petrol fiyatları fırladı. Ulusal piyasalarda brent petrol fiyatı 139 dolar geçerek rekor kırmıştı. Brent petroldeki artış sonrası benzin fiyatına 79, motorinin litre fiyatına ise 2.25 lira zam yapıldığını açıklamıştı fakat petrol fiyatlarındaki düşüş sonrası zam iptal edilmişti.
Sektör kaynaklarından akaryakıt fiyatları için indirim bilgisi geldi. Edinilen bilgiye göre, benzin fiyatları ile motorin fiyatları pazartesi gecesinden itibaren yüksek miktarda indirim yapılacak. Rakamlar zam öncesi piyasa verilerine göre şekillenecek.
Brent petrolde yükseliş sonrası yapılan zamlar pompa satış fiyatlarına yansıtıldığı gibi düşüşlerde aynı şekilde yansıtılırsa benzin fiyatı ve motorin fiyatında indirim 4 TL'yi bulabilir.