Milas
Giriş Tarihi : 23-03-2022 15:48   Güncelleme : 23-03-2022 15:48

Milas’ta 65 Kursiyere Törenle Sertifikaları Verildi

Milas İlçe Tarım Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursu açıldı.

Milas’ta 65 Kursiyere Törenle Sertifikaları Verildi

Törene Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Ali Parlu, Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, TARİŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Gül ve yetiştiriciler katıldı.

Törende üreticiler adına konuşan Coşkun Üstündağ verilen eğitimin sağladığı faydalardan söz ederek yeni çok bilgi edindiğini söyledi. Bu tip eğitimlerin arttırılmasını talep etti.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak konuşmasında eğitimin tertip edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başladı. Konuşmasına “ En çokta siz değerli üreticilere teşekkür ediyorum. Eğitime olan ilginiz ve akşam saatlerinde verilen, 80 saat süren ve yaklaşık 3 aydır devam eden eğitime katılım gösterdiğiniz için. Tarım ve hayvancılık ile ilgili eğitim taleplerinizi her zaman olumlu karşılıyor ve bu konuda ne gerekiyorsa ekibimle yapmaya hazırım. Siz yeter ki isteyin yeter ki üretin. Bu soğuk akşam gecesi buraya gelen bizi yalnız bırakmayan sivil toplum kuruluş temsilcilerine ve siz değerli üreticilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”  dedi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke konuşmasına soğuk havaya rağmen samimi ve kalabalık bir hazirunu karşımda görmekten mutluyum. Özveri ile bu eğitimi tertip eden İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne , İlçe Halk Eğitim Müdürlüğüne ve siz değerli yetiştiricilere teşekkür ediyorum. Bitirme belgelerinizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kursiyerler verilen eğitimden memnuniyetlerini dile getirerek, başka kursların da verilmesini talep ettiler.

İçme ve Damlıboğaz Mahallelerinden 65 kursiyere 80 saat kursun sonunda törenle sertifikaları ile  Milas Süt Birliğinin çeşitli hediyeleri verildi.