Seydikemer
Giriş Tarihi : 02-06-2022 21:55   Güncelleme : 02-06-2022 21:55

Milletvekili Demir'den OSB müjdesi

Milletvekili Demir'den OSB müjdesi


AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Seydikemer Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş onayının Tarım ve Orman Bakanlığınca verildiğini müjdeledi.
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Demir, "Seydikemer’imize ve Muğla’mıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
Muğla’nın ikinci, Organize Sanayi Bölgesini inşa ettiklerine vurgu yapan Demir, şöyle devam etti:
"Seydikemer OSB’mizin kuruluş onayı Tarım ve Orman Bakanlığımızca verildi. Bir süredir yakından takip ettiğimiz Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde süt sığırcılığı işletmeleri ve süt entegre tesisleri faaliyet gösterecek. Bölgede üreticilerimizin yüksek standartlarda ve yüksek verimlilikte süt elde edebilmeleri için gereken bilgi, birikim ve tecrübelerin aktarıldığı Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezi, Yem Fabrikası, Süt ve Süt ürünleri İşleme tesisleri, biyogaz enerji tesisi, ARGE ve İnovasyon merkezi yer alacak." 
Milletvekili Demir, bölgedeki biyogaz enerji tesisinde hayvansal gübrelerden elektrik enerjisi ve organik gübre üretileceğine dikkati çekerek, "Bu yatırım sayesinde 2500 vatandaşımız iş ve aş sahibi olacak. Bölgemizin bu önemli yatırımı için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’ye şükranlarımı sunuyorum. Muğla’mıza, hemşehrilerimize ve çiftçilerimize hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.