Seydikemer
Giriş Tarihi : 11-07-2022 13:57   Güncelleme : 11-07-2022 13:57

Seydikemerli vatandaşların internet isyanı !

Seydikemerli vatandaşların internet isyanı !

 

Muğla’nın Seydikemer ilçesi Seki Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, alt yapının yeterli olmaması nedeniyle internet erişiminde sıkıntı yaşadıklarını belirttiler. Teknoloji çağında mağdur olduklarını anlatan bölge sakinleri, yetkililerden bu sorunu acilen çözüme kavuşturmalarını istediler. 

Seki Mahallesi’nde bulunan Peyami Safa Sokak sakinleri, internet erişimi konusunda büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getirdiler. Türk Telekom yetkililerine defalarca dilekçe ile başvurmalarına rağmen çözüm bulunamadığını kaydeden vatandaşlar, yetkililerden yardım talep ediyorlar. Özellikle pandemi sürecinde büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri, yaz aylarında kalabalıklaşan nüfus ile birlikte internet altyapısının yetersiz kaldığını ileri sürdüler. 

Sorunun çözümü için 10 adet direk dikilmesi gerektiğini aktaran vatandaşlar, toplu halde dilekçe vermelerine rağmen hiçbir çalışmanın yapılmadığını belirterek, “2022 yılındayız. Teknoloji ve iletişim çağındayız. Türkiye’nin hemen hemen birçok noktasında yeterli oranda internet altyapısı var. Fakat böyle bir zaman diliminde bizler internete erişim sağlayamıyoruz ve mağduruz” ifadelerini kullandılar.