MUĞLA
Giriş Tarihi : 30-08-2023 16:19

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü Muğla’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü Muğla’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü Muğla’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Aziz ve necip Milletimizin kurtuluş mücadelesinin Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz ile 30 Ağustos’ta kesin ve kalıcı bir zafere ulaşmasının 101. yıldönümü Muğla’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

 

Muğla Cumhuriyet Meydanı’ndaki 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü kutlama töreni Muğla Valisi İdris Akbıyık ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

 

 

Çelenklerin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından Valilik Makamında Muğla Valisi İdris Akbıyık tebrikleri kabul etti.

 

 

Tebrikat töreninin ardından Cumhuriyet Meydanında kutlama töreni gerçekleştirildi.

 

 

Törende Muğla Valisi İdris Akbıyık ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün törene katılan vatandaşların bayramını kutladı. Ardından İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi.

 

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı okundu.

 

 

Menteşe Anadolu Lisesi öğrencilerinden Fatma Bilge Güleç’in “Bu Vatan Kimin” adlı şiiri okumasının ardından Günün anlam ve önemini belirten konuşma Jandarma Üsteğmen Osman Çakmak tarafından yapıldı.

 

 

Menteşe Anadolu Lisesi öğrencilerinden Göktuğ Emre Edgünlü’nün “30 Ağustos ” adlı şiiri okumasının ardından Halk Oyunları Ekibinin Zeybek gösterisi sonrasında tören geçişi gerçekleştirildi.

 

 

Tören geçişinin ardından Muğla İl Jandarma Komutanlığı Komando Tabur Komutanlığının “Büyük Zaferin 101. Yılı” gösterisi büyük beğeni kazandı coşkuyla alkışlandı. Gösterinin ardından Menteşe Cumhuriyet Meydanındaki tören sona erdi.

 

 

Kutlama töreninin ardından Muğla Valisi İdris Akbıyık ve Protokol üyeleri Şehitlikleri ziyaret etti. Şehitlerimiz için Kuran-ı kerim okunarak dualar edildi.

AdminAdmin