GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2022 14:02

Balcı, “30 Ağustos emsalsiz bir kahramanlık destanıdır”

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Balcı, “30 Ağustos emsalsiz bir kahramanlık destanıdır”

 

 

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Fethiye’de de törenle kutlanacak. Çelen sunma töreni 30 Ağustos Salı günü saat 10.00’da, Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilecek. İlk olarak anıta çelenkler sunulacak. Daha sonra saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylenecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından şiirler okunacak.

 

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı yaptığı yazılı açıklamada, “Tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş Aziz Milletimizin şanlı tarihine altın harflerle yazdırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda işgal birliklerinin ülkemizi büyük bir yenilgiyle terk ettiği emsalsiz bir kahramanlık destanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılını kutluyoruz. Bu zaferle Kahraman Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferi; tarih sayfasındaki yerini, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün verilmeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirerek bize bu cennet vatanı emanet etmiştir. Kazanılan bu büyük zafer, asil milletimizin canından aziz bildiği kutsal vatanını her ne pahasına olursa olsun en çetin şartlara rağmen koruyacağının ve Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olarak kalacağının tüm dünyaya ilanıdır” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Kaymakam Balcı, “Türk ordusunun başlattığı Büyük Taarruz Mustafa Kemal Paşa'nın bizzat idare ettiği tüm dünyaya ‘Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır’ diye haykırdığı ve tarihin altın sayfalarında yer alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, başta bu kutlu zaferi bizlere hediye eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şanlı tarihimizin her döneminde bu toprakları bize ebedi vatan yapma uğrunda canını feda etmiş Aziz Şehitlerimizi rahmetle anarken, onların aziz emanetlerini ve gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

AdminAdmin