BODRUM
Giriş Tarihi : 04-06-2024 13:56

BODRUM’DA ÇEVRE VE SANATIN BULUŞTUĞU BİR SUALTI PARKI PROJESİ

BEAP BODRUM SUALTI PARKI’NIN BİRİNCİ ETABI AÇILIYOR

BODRUM’DA ÇEVRE VE SANATIN BULUŞTUĞU BİR SUALTI PARKI PROJESİ

Bodrum Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge’ye bağlı Mavi Ege Denizi Rotary Kulübü proje ortaklığında hayata geçirilen Blue Exile Art Project (BEAP) Sualtı Parkı'nın 1. Etap açılış etkinliği, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü Bitez Mevkii Görecek Adası’nda saat 11:00'de gerçekleştirilecek. Bodrum Yarımadasındaki deniz çayırlarını korumak ve bilinçlendirme sağlamayı hedefleyen Project Posidonia iş birliğinde deniz ve kıyıları koruma farkındalığını sanatın gücüyle birleştiren sualtı parkında ilk etapta 6 sanatçının eseri yer alacak.
Bodrum Belediyesi bünyesinde Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı faaliyet gösteren Bodrum Deniz Müzesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge’ye bağlı Mavi Ege Denizi Rotary Kulübü proje ortaklığında Bodrum’da, 2022 senesinde Bodrum Karaada/Kaçakçı Koyu’nda gerçekleşen sualtı sergisiyle hayata geçen Blue Exile Art Project (BEAP) ilerlemeye ve büyümeye devam ediyor.
Project Posidonia iş birliğinde, ana odağı çevre koruma bilinci olan Blue Exile Art Project’in (BEAP) amacı sanatın gücüyle deniz ve kıyılarımızı koruma farkındalığı oluşturmak. Blue Exile Art Project (BEAP), 2024 teması "Oksijen” ile, dünyamızın en önemli oksijen kaynağının denizler olduğuna dikkat çekerek de farkındalık yaratıyor.
BEAP Bodrum Sualtı Parkı’nın 1. etabında 6 sanatçı, eserleriyle yer alıyor. Projede yer alan sanatçılar Ayla Turan, Doğu Çankaya, Esra Sağlık, Genco Gülan, Kemal Tufan ve Mehmet Kutlu. Sanatçıların BEAP 2024 teması “Oksijen” ile ilişkilendirerek ürettikleri eserleri mermer, kil ve betondan oluşan büyük boyutta heykel, heykel grubu ve yerleştirmelerden oluşuyor. Sanatçılardan Kemal Tufan, eserini üretmeye 12 Haziran’da gerçekleşecek açılışla birlikte bir sualtı performansı ile başlayacak. 
Açılış, Görecek Adası’nda BEAP Bodrum Sualtı Parkı alanında yer alacak sponsor PF Marine’e ait platformda gerçekleşecek. Sualtında gerçekleşecek açılış canlı olarak platform üstünden izlenebilecek. Açılışa katılmak isteyenlerin sınırlı kontenjan nedeniyle organizasyona ulaşmaları ve kayıt oluşturmaları gerekiyor.
Proje, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge tarafından destekleniyor. 
BEAP Bodrum Sualtı Parkı 1. Etap ana sponsorları PF Marine, Alpay Mermer, Muttaş, İbak Beton; diğer destekçiler arasında ise, Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş., Bodrum Ticaret Odası, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Ege Grup, Ağanlar Shipyard&Marina, Mandalin Sound, Denizciler Derneği, Bodrum ve Karya Bölgesi Kültür Sanat ve Tanıtma Vakfı, Milta Bodrum Marina, Bodrum Cruise Port, TURSAB Bodrum BTK, BAYK, The Coaster Coffee Roastery, Royal Fırın, Selvi Beach, Omar Beach Hotel&Suites, Flora Otel, Serpina Hotel, Paloma Group, bulunuyor. 
BEAP Bodrum Sualtı Parkı’nı bölgede bulunan dalış okulları Aquapro Dalış Merkezi, Aşkın Diving, Blue Escape Dalış Merkezi, Bodrum Su Sporları Kulübü, Bodrum Sualtı ve Doğa Sporları Merkezi, Deep Blue Dalış Merkezi, Elysion Dalış Merkezi, Erman Dalış Merkezi, Happy Bubbles Dalış Merkezi, Rixos Divers, Talia Dalış Merkezi, Turkuaz Dalış Merkezi ve Venüs Dalış Merkezi destekliyor.
Etkinlik Bilgileri:
BEAP Sualtı Parkı 1. Etap Açılışı
Tarih: 12 Haziran 2024 Çarşamba, 11.00
Yer: Görecek Adası, Bitez Mevkii
Kalkış Noktası: Bodrum Limanı Kale Önü, 10.15
Açılış Partisi Bilgileri: Mandalin Bar, 20.00-22.00, Kıyafet Kodu: Şık Mavi
Önemli Not: Açılış programı hava ve deniz koşullarının elverişsiz olması durumunda ertelenebilir.
Sualtı Parkı alanına ulaşacak transfer teknelerin kontenjanlarının sınırlı olması nedeniyle davetlilerin katılımlarını önceden bildirmeleri rica olunur.
LCV: 0 553 188 30 40-0 507 276 13 75
 

AdminAdmin