MİLAS
Giriş Tarihi : 20-01-2023 15:58

Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışır Projeyle Cemevimizi Milasımıza Kazandırıyoruz

Milas Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Milas Kültür Evi’nin (Cemevi) temel atma töreni gerçekleştirildi.

Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışır Projeyle Cemevimizi Milasımıza Kazandırıyoruz

Törende konuşan Başkan Tokat; “İlçemiz farklı kültürlerin buluştuğu eşsiz bir kültürel mozaiğe sahip. Alevi canlarımız da bu mozaiğin en önemli parçası ve bizler de Milas Belediyesi olarak koşulsuz, şartsız onların yanındayız.” dedi.

Yıllardır bu proje için uğraş verdiklerini ve sonunda mutlu sona ulaşıldığını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bugün burada temelini atmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığımız ilçemize kazandıracağımız cemevimiz Alevi kardeşlerimiz için bir lütuf değil, bizim yapmamız gereken bir görevimiz. İnşaat tamamlandığında temmuz ayında hizmete girecek olan Milas kültür evi olarakta adlandıracağımız cemevi, bizim için Alevi-Bektaşi kültürünün yaşatılması için önemli bir mihenk taşı olacak.İlk gelen projeyi yapsaydık buraya apartman dikiyorduk. Daha çok araştırma ve uzun süren çalışmalar neticesinde bugün burada Türkiye’nin en iyi Cemevleri’nden birini yapıyoruz. İşe başlama tarihi 9 Aralık 2022, işin bitiş tarihi ise 6 Temmuz 2023, 7 aylık bir süre içerisinde inşaatı tamamlayacağız. Belediye başkanlığına başladığımız ilk günden beri hemşehirlerimiz için çalışmaya devam ediyoruz.’’dedi.

Etkinlik temel atma töreni ardından sona erdi.

AdminAdmin