MUĞLA
Giriş Tarihi : 08-09-2023 15:48

Gıda Analiz Laboratuvarı 50 Milyon TL’ye Mal Olacak

Gıda Analiz Laboratuvarı 50 Milyon TL’ye Mal Olacak

Gıda Analiz Laboratuvarı 50 Milyon TL’ye Mal Olacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Ticaret Borsası ile birlikte Muğla’ya kazandıracağı Gıda Analiz Laboratuvarı’nın kurulumu tüm hızıyla devam ediyor.

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Ticaret Borsası’nın kuruluşu için imzaları attığı Gıda Analiz Laboratuvarı üretilen tüm mamul, yarı mamul, hammadde gıda ürünlerinin kalite kriterlerinin belirlenmesi,  yenilikçi ürün geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarının gerçekleştirilmesi, kalitesi belirlenmiş ürünlerin pazar olanaklarının arttırılması amacıyla kuruluyor. Zeytinyağı ve bal konusunda Türkiye’nin en iddialı kenti olan Muğla’da kurulumu devam eden Gıda Analiz Laboratuvarı bu ürünlerin dışında diğer gıdaların analizleri ile de üreticinin ve tüketicinin yanında olacak.

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Ticaret Borsası işbirliği ile Muğla Ticaret Borsası hizmet binası 2. katında yapımı devam eden Gıda Analiz Laboratuvarı’nın analitik cihazların alımı gerçekleştirildi. Kısa sürede faaliyete alınması planlanan laboratuvarda ilk başta bal ve zeytinyağı analizleri yapılacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Ticaret Borsası işbirliği ile kurulacak olan Gıda Analiz Laboratuvarı yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olacak.

AdminAdmin