BODRUM
Giriş Tarihi : 31-03-2023 14:34

Gönüllü İtfaiyeci Eğitimlerine Bodrum’da Devam Etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, gönüllü itfaiye eğitimlerine Bodrum’da devam etti. Çalışma kapsamında 27 yurttaşa, 40 saat eğitim verildi.

Gönüllü İtfaiyeci Eğitimlerine Bodrum’da Devam Etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, kentin doğal afetlere hazırlıklı olması için talep eden yurttaşlara ilgi ve becerilerine göre eğitim vererek gönüllü itfaiyeci olmalarını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi gönüllü itfaiyecilik yönergesinin hayata geçmesiyle çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir, Bodrum’da başvuruda bulunan 27 gönüllüye, 40 saatlik ‘A Sınıfı Gönüllü İtfaiyeci’ eğitimi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şunlara yer verildi: “Şehrimizi, doğayı ve canlıları korurken birlikte mücadele etmek için gönüllü itfaiye eğitimleri düzenliyoruz. Yangın, su baskınları, arama-kurtarma gibi acil durumlarda mücadele gücümüzü artırmak, sivil vatandaşları da bilinçli şekilde ekibe dahil etmek istiyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızı seçerken çok dikkatli davranmak, seçici olmak temel ilkelerimiz. Gönüllü arkadaşlarımızı beş gün boyunca; yangın, su baskınları, ipli erişim, ilk yardım derslerinde detaylı bir sürecin içinden geçiriyor eğitim boyunca teorik ve uygulamalı alanlarda performans kontrolü yapıyor son olarak da yazılı sınava tabi tutuyoruz. Bu süreçlerden başarılı olarak geçen kişileri gönüllü ekibine dahil ediyoruz.” denildi.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı, diğer ilçelerde de başvurular doğrultusunda gönüllü itfaiyeci eğitimlerine devam edecek.

​​​​​​​

AdminAdmin