BODRUM
Giriş Tarihi : 30-05-2024 19:15

HACI ADAYLARI BODRUMDAN DUALARLA UĞURLANDI.

HACI ADAYLARI BODRUMDAN DUALARLA UĞURLANDI.

 

Bodrum'da hacı adaylarımız için Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii'nde organize edilen program, İlçe Müftusu İbrahim KAPANCI'nın önderliğinde, halkımızın duygu dolu katılımıyla gerçekleşti.

Kuranı Kerim Tilaveti'nin ardından okunan ilahiler ve telbiyelerle başlayan programda konuşan İlçe Müftümüz İbrahim KAPANCI '' Hep birlikte az evvel telbiye getirdik , manası;
Buyur Allah'ım buyur, huzuruna geldim, emrin üzere geldim, bedenimle, ruhumla, içimle, dışımla, zahirimle, batınımla, malımla, mülkümle, her şeyimle senin emrine amadeyim ve sana teslim oldum.” demektir.
Şimdi uğurlayacağımız hacılarımız Rabbimiz'in huzuruna varacaklar. Allah CC. sağ salim kavuştursun .
Geride kalan bizler ise ; Hacc ve Umre ibadetlerimizi imkanımız dahilinde geciktirmeden ifa etmek için niyetimizi almalıyız.

Ümmetin gündemi olan Filistin'i de anmayı ihmal etmeyen KAPANCI ; Bugün Mekke'ye Medine'ye erişip ulaşabildiğimiz gibi ümmet olarak Kudüs'te Mescidi Aksa'da da ibadetlerimizi rahatlıkla yapabilmeyi Rabbimiz nasip eylesin '' ifadelerini kullandı.

İlçe vaizi Orhan ÖZGÖZEL'in yaptığı duanın ardından kafilemizde bulunan hacı adaylarimiz tekbir ve salavatlarla, yakınlarıyla helalleşerek ilk durakları olan Medine'ye yola çıkmak üzere uğurlandı.

AdminAdmin