EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-07-2024 12:15

İL MÜDÜRÜ EMRE ÇAY DYK VE YAZ KURSLARINI YERİNDE İNCELEDİ

İL MÜDÜRÜ EMRE ÇAY DYK VE YAZ KURSLARINI YERİNDE İNCELEDİ


İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında okul ziyaretinde bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
1 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayan DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) ve yaz okulları ile öğrenciler, tatillerini verimli bir şekilde değerlendirme imkânı buluyorlar. 
İl Müdürü Emre Çay, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarını yerinde incelemek üzere Menteşe Şehbal Baydur Ortaokulunda, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. 
Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü eşliğinde sınıfları ziyaret eden İl Müdürü Emre Çay, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Bu kurslara katılarak hem eksiklerini giderdiklerini hem de yeni bilgi ve becerilerle donandıklarını belirten İl Müdürü Emre Çay, Bakanlığın yaz tatiline özel hazırlamış olduğu zengin içerikli etkinlik kitaplarından da mutlaka yararlanmalarını tavsiye ederek verimli ve güzel bir tatil geçirmelerini diledi. Yapılan çalışmalar hakkında öğretmen ve okul yöneticilerinden bilgi alan İl Müdürü Emre Çay, özverili çalışmalarından dolayı her birini tebrik etti.
İl ve ilçe merkez komisyonları tarafından belirlenen merkezlerde açılan kurslara devam eden öğrenci ve kursiyerlerden kurs ücreti alınmıyor. Akademik derslere yönelik açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına, ortaokul 8. sınıf öğrencileri ile lise 11 ve 12. sınıf öğrencileri katılıyor. Mezunlara yönelik kurslar ise halk eğitimi merkezlerinde veriliyor.

Yaz okulu kapsamında "spor", "görsel sanatlar", "müzik" ve "bilişim" olmak üzere 4 dalda açılan kurslara ise 2. sınıftan itibaren tüm sınıf kademelerinde öğrenim gören öğrenciler katılabiliyor. 

1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla başlayan yaz dönemi kursları, 2 aylık sürecin ardından 29 Ağustos 2024 tarihinde sona erecek. 

AdminAdmin