GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2022 10:10

İPSALA'DA 108 KİLOGRAM EROİN YAKALANDI

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İpsala'da gerçekleştirilen operasyonda 108 kilogram eroin ele geçirildi.

İPSALA'DA 108 KİLOGRAM EROİN YAKALANDI

 

 

İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan risk analizleri sonucu İpsala Gümrük Kapısı'na gelen yabancı plakalı bir tır riskli olarak değerlendirildi.

 

 

X-ray taramasından geçirilen tırda şüpheli yoğunluklar bulunduğu tespit edildi. Araç arama hangarına alınarak ayrıntılı inceleme başlatıldı.  Detaylı aramada yasal yük olan projektör kutularının, kontrollerde fark edilmemesi amacıyla benzer ağırlık ve yoğunluğa sahip olacak şekilde farklı bir yükle doldurulduğu anlaşıldı. Kontrollerin devamında  narkotik dedektör köpeklerin eşyalara yoğun tepki vermesi üzerine kutular açıldığında projektörlerin içinde elektronik aksamların yerine farklı paketler olduğu görüldü.

Ele geçirilen 200 paket içerisinde bulunan 108 kilogram ağırlığındaki maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde eroin olduğu belirlendi.

 

 

Uyuşturucunun naklinde kullanın araca el konulurken araç sürücüsü gözaltına alındı. Konuya ilişkin yürütülen soruşturmaya İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde çok yönlü olarak devam ediliyor.

AdminAdmin