FETHİYE
Giriş Tarihi : 27-04-2023 11:51

“KADINLARIMIZIN SİGORTA PRİMİNİ YATIRACAĞIZ”

Özcan; “Kadınlar olarak evde çalışıyoruz. Tarımla uğraşıyoruz, çiftçilik yapıyoruz. Ama hiçbir sosyal güvenceden faydalanmıyoruz. İktidara geldiğimizde kadınlarımız Sosyal Güvenlik Primi olarak bunun karşılığını alacaklar. Tarlada çalışıyorsak, ürünümüzü ekiyorsak oradan da emekli olma imkanı sağlanacak. Kadınlarımızın sigorta primi iktidar olduğumuzda devletimiz tarafından yatırılacak” dedi.

“KADINLARIMIZIN SİGORTA PRİMİNİ YATIRACAĞIZ”

CHP’Lİ GİZEM ÖZCAN, KADINLARA VE GENÇLERE MÜJDE VERDİ

CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanlığı’nın Çatalarık mahallesinde düzenlediği kadın buluşması programında konuşan CHP Muğla 2. Sıra Milletvekili adayı ve Parti Meclis Üyesi Avukat Gizem Özcan, kadınlara müjdeler verdi. Özcan; “4 milyon kadımıza iş imkanı sağlayacağız. Tarlada çalışan,üreten kadınlarımız sosyal güvenceden yararlanıp, emekli olacak. Aile Destekleri Sigortasını hayata geçireceğiz” dedi. CHP’nin kadın politikaları hakkında konuşan Özcan, “Kadınlar olarak yaşadığımız çok sorun var. İşsizlik hepimizin ortak sorunu. Önümüzdeki 5 yıl içinde toplamda 6 milyon kişiye iş imkanı sağlayacağız ve bu 6 milyon kişinin 4 milyonu kadın olacak. 4 milyon kadına iş imkanı sağlayacağız. Bizler bu sistemi değiştirmek istiyoruz” dedi.

 

 

“AİLE DESTEKLERİ SİGORTASINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

1971 yılından buyana uygulanmayan Aile Destekleri Sigortasını hayata geçireceklerini söyleyen Özcan; “Bir evde yaşlı, bakıma muhtaç, engelli bir birey varsa ve gelir seviyesi askeri ücret altında ise en az asgari ücret tutarında belirlenen rakam kadının hesabına yatacak. Şu anda devletten alanların yardımı asla kesilmeyecek aksine arttırılacak” diye konuştu.

“GENÇLERİ GELECEK KAYGISINDAN KURTARACAĞIZ”

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla devam eden CHP Muğla 2. Sıra Milletvekili adayı ve Parti Meclis Üyesi Avukat Gizem Özcan; gençlerle bir araya geldi. Gençlerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen CHP’li Özcan; “ İktidara geldiğimizde Tweet atınca kapıya polis dayanmayacak, ifade özgürlüğü sağlanacak. Gençlerden pasaport ücreti alınmayacak. KYK ve üniversite yurtlarına kayıt imkanı bulunmayan öğrencilere KYK ücreti nispetinde barınma desteği verilecek. Sizleri geleceksizlik kaygısından kurtaracağız. Hep beraber daha güzel günleri kuracağız. Sizlere söz veriyoruz” dedi.

AdminAdmin