MUĞLA
Giriş Tarihi : 22-05-2024 22:22

Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Finali Sona Erdi

Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Finali Sona Erdi


“2024 Cami ve Din Görevlileri Haftası” dolayısı ile Diyanet İlleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Hafızlık ve Yüzüne Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması Muğla İl finali sona erdi.
Muğla İl Müftülüğü Konferans salonundaki yarışmanın komisyon başkanlığını Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı yaparken, komisyon üyesi olarak Müftü Yardımcısı Sema Özbakış, Menteşe İlçe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın, Uzman Vaiz Nesibe Reçper ve İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi  Eyyup Bozlakoğlu yer aldı.
Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, yarışma öncesinde kuralları bir kez daha hatırlattı, puan verme kriterlerini açıkladı.
Medeni cesaretleri dolayısı ile katılım sağlayan hocaları tebrik eden Müftü Çapçı, başarı temennisinde bulundu.
Yarışmacı din görevlileri okuma sıralarını ve okuyacakları yerleri kura çekerek belirledi.
Hafızlık yarışmasına dört , Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasına da iki din görevlisi katılırken, din görevlileri birinci olabilmek ve Muğla’yı bölge yarışmalarında  temsil etmek için kıyasıya yarıştı.
Yarışmalar sonunda Hafızlık Yarışmasında  Milas İlçesinden Hafız Üstat Cihat , Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Menteşe İlçesinden Hafız Burak Şekercioğlu birinci olurken, birincilere Türkiye Diyanet Vakfı Muğla Şubesi tarafından Çeyrek Altın, İkincilere Gram Altın, üçüncülere de yarım altın ile  tüm yarışmacılara Başkanlık eserlerinden oluşan set hediye edildi.
Birinci Din Görevlileri Bölge yarışmasında Muğla’yı temsil etmeye hak kazandı.

AdminAdmin