MENTEŞE
Giriş Tarihi : 16-09-2023 15:12

Menteşe'de 500 Kg Etiketsiz Bal Ele Geçirildi

Menteşe'de 500 Kg Etiketsiz Bal Ele Geçirildi

Menteşe'de 500 Kg Etiketsiz Bal Ele Geçirildi

Muğla'nın Menteşe ilçesinde yapılan yol kontrolünde, etiketsiz ve hayvansal ürün sevk raporu olmayan 500 kilogram bal ele geçirildi. Balın bulunduğu araç sağlık ekipleri tarafından durdurulduğunda, içindeki etiketsiz ve izinsiz taşınan bal hemen fark edildi. Durum üzerine Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Menteşe İlçe Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri hemen olay yerine sevk edildi.


Muğla'nın Menteşe ilçesinde yol kontrolü yapan trafik ekipleri durdurulan araç içerisinde etiketsiz ve hayvansal ürün sevk raporu olmayan bal olduğunu fark etmesi üzerine Muğla Tarım ve Orman il Müdürlüğü ve Menteşe ilçe Müdürlüğü Gıda Kontrol Denetim ekipleri sevk edildi.


Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Müdürlüğü Gıda Kontrol Denetim ekipleri tarafından yapılan kontrolde etiketsiz ve hayvansal ürün sevk raporu olmayan 500 kilogram bal yakalandı. Yakalanan ballar Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından el koyulurken yakalanan şahıs hakkında 5996 sayılı kanun çerçevesinde işlem başlatıldı.

AdminAdmin