MİLAS
Giriş Tarihi : 06-06-2024 09:54

MİDOSK İlk Dönem Faaliyetlerini Tamamladı

MİDOSK İlk Dönem Faaliyetlerini Tamamladı

 

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 2024 yılı birinci dönem faaliyetlerini başarıyla tamamladı. Havaların ısınması ve ormanlık bölgelerde yangın riskinin artması nedeniyle kulüp, hafta sonu gerçekleştirdiği Kartal Kanyonu etkinliği ile bu dönemi kazasız ve belasız kapattı.

Milas’ın Güzelliklerini Tanıttılar

Kulüp, kamp ve doğa yürüyüşlerinin yanı sıra diğer illerden gelen dağcılık kulüplerine rehberlik ederek Milas’ın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıttı. Bu süreçte, kulüp görevlilerine, üyelerine ve etkinlikleri yakından takip eden basın mensuplarına teşekkür eden Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, tanıtım faaliyetlerine verdikleri destekten ötürü minnettarlığını dile getirdi.

Yaz Aylarında Yüksek İrtifa Tırmanışları

Her yıl yaz dağcılığı faaliyetleri kapsamında yurt içinde yüksek irtifa tırmanışları gerçekleştiren kulüp, bu yıl da Temmuz ve Ağustos aylarında Isparta’daki Dedegöl Dağı (2992 mt) ve Rize’deki Kaçkar Dağları’na (3937 mt) kamplı tırmanışlar düzenleyecek. Bu tırmanışlar, dağcılık severlere unutulmaz deneyimler yaşatırken, bölgenin doğa turizmine de katkı sağlamayı hedefliyor.

Sonbaharda Etkinlikler Devam Edecek

Ekim ayı sonu itibarıyla doğa yürüyüşlerine kaldıkları yerden devam edecek olan kulüp, Milas’ın tanıtımına katkı sunmaya kararlı. Yaptıkları ve yapmayı planladıkları faaliyetlerle Milas’ın doğal ve tarihi güzelliklerini daha geniş kitlelere tanıtmayı amaçlayan kulüp, bölgenin turizm potansiyelini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, gerçekleştirdikleri faaliyetlerde kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. "Tekrar sesimiz olduğunuz için Milas Dağcılık ailesi olarak teşekkür ederiz" ifadeleriyle, basın mensuplarının ve destekçilerin önemini vurguladı.

Kulübün faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve etkinliklere katılmak isteyenler, Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün iletişim kanallarını takip edebilirler.

AdminAdmin