MİLAS
Giriş Tarihi : 10-06-2024 14:06

Milas Belediyesi Buğday ve Tritikale Hasadı Gerçekleştirdi

Milas Belediyesi Buğday ve Tritikale Hasadı Gerçekleştirdi

 

Milas Belediyesi üreticilere destek olacak çalışmalara devam ediyor. Üreticilerin daima yanında olan ve bu doğrultuda projeler hayata geçiren Milas Belediyesi ileriki süreçte süt ve besi yemi olarak üreticilere dağıtılacak olan tritikale ve buğday hasadı gerçekleştirdi.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait olan arazilere ekimi yapılan ve olgunluk süresini tamamlayan buğday ve tritikale ürünlerinin hasadı yapıldı. Köşk Mahallesi’nde gerçekleştirilen hasadı Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz da takip etti. Buradaki hasadın tamamlanmasının ardından Belediyeye ait arazilerden toplamda 24 dekar tritikale 67 dekar buğday elde edilmiş oldu.

Hasadı yapılan ürünlerin sonraki süreçte süt ve besi yemi olarak üreticilere dağıtılacağı, hasattan kalan otların ise saman yapılarak üreticilere dağıtımının gerçekleştirileceği ifade edildi.

Hasat döneminin hem Belediyemize hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum...

Hasat işlemlerini yerinde inceleyen Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz “Arazilerimiz üzerinde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından ekilerek hasadı yapılan ürünlerimizi yem ve saman olarak üreticilerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar değişik mahallelerimizde olan arazilerimizin hasadını yaptık. Bugün de Köşk Mahallemizdeki arazimizde hasadımızı yapmaktayız. Buradaki elde ettiğimiz ürünlerle birlikte vatandaşlarımıza destek olacağız. Hasat döneminin hem Belediyemize hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AdminAdmin