EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-03-2023 14:43   Güncelleme : 31-03-2023 14:50

MİLLİ EĞİTİM İLE YK ENERJİ ARASINDA MESLEKİ EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Milas Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş (YK ENERJİ)  arasında Mesleki Eğitimde İş Birliği Protokolü imzalandı. 

MİLLİ EĞİTİM İLE YK ENERJİ ARASINDA MESLEKİ EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile YK Enerji Genel Müdürü Mesut Serhat Dinç tarafından imzalanan protokolle, işletme ile mesleki eğitim merkezleri iş birliğinde, sektör çalışanlarının mesleki bilgi ve becerilerini geliştirerek belge sahibi olmaları ve eğitimin istihdama katkısının artırılması amaçlanıyor.
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen ‘‘Eğitimde İş Birliği’’ yapılmasına ilişkin protokol imza törenine; İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Mesut Serhat Dinç,  Genel Müdür Yardımcısı Nilgül Pelit, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Bünyamin Bozoğlan, Milas Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Öz katıldı. 
Mesleki eğitimde çok önemli bir iş birliği protokolüne daha imza attıklarını ifade eden İl Müdürü Emre Çay, “YK Enerji Genel Müdürü Sayın Mesut Serhat Dinç ile imzaladığımız iş birliği protokolü ile sektör çalışanlarımızı mesleki eğitimle buluşturarak, mesleki gelişimlerini arttırmayı, belge sahibi olmalarını, sektör ile iş birliğinde içerisinde yetişecek kalifiye elemanlarla mesleki eğitimin istihdama olan katkısını artırmayı amaçlıyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyor, YK Enerji ailesine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
YK Enerji Genel Müdürü M. Serhat Dinç, imzalanan protokolle ilgili şu ifadelerde bulundu: 
“Özel sektör ve kamu iş birliğinin güzel bir örneği olarak bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokole imza attık. Milas Mesleki Eğitim Merkezi ile uzun soluklu bir iş birliğinin başlangıcı olan bu protokolle çalışanlarımız, mesleki bilgi ve becerilerini geliştirerek ustalık belgelerini almaya hak kazanacaklar. İş süreçlerimizde, en büyük önceliklerimizden olan mesleki eğitim konusunda kurumlarımızla iş birliğimiz devam edecektir.” 
İş birliği protokolü kapsamında, Milas Mesleki Eğitim Merkezinin atölye ve laboratuvarlarına destek sağlanacak, temrinlik malzeme ihtiyaçları giderilecek, eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin belge sahibi olmaları sağlanacak.

AdminAdmin