EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-05-2023 12:47

MSKÜ Bodrum GSF’ de Mezuniyet Töreni

MSKÜ Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesinde Turgutreis Sabancı Kültür Ve Sanat Merkezi’nde yüz yüze düzenlediği tören ile 16’ncı dönem mezunlarını yeni yaşamlarına uğurladı.

MSKÜ Bodrum GSF’ de Mezuniyet Töreni

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesinde 16’ncı kez mezuniyet heyecanı yaşandı. Grafik, Resim, Heykel, Sahne Sanatları ve Seramik Bölümlerinden toplam 53 öğrenci kep atarak yeni yaşamlarına uğurlandı.

Tören dereceye giren öğrencilerin, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar’ın ve Bodrum GSF Dekanı Prof. Burcu Karabey’in konuşmaları ile başladı. Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere temsili diplomaları verildi. Diplomalarını alan öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet heyecanını yaşadı.

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi mezuniyet töreninin ardından “16. Mezuniyet Sergisi” gezildi. Bodrum GSF’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mezuniyet Sergisi’nde Resim, Grafik, Heykel ve Seramik Bölümü son sınıf öğrencileri, yıl içinde üretmiş olduğu mezuniyet çalışmalarından birer kesit sundu. Sahne Sanatları Bölümü son sınıf öğrencileri ise poster formatında diploma proje tezlerinden yorumladıkları metin ve fotoğraflarıyla bu yıl sergide yer aldı. 16’ncı mezuniyet sergisi, 8 Haziran 2023 tarihine kadar açık olacak.

AdminAdmin